מדויקת יותר: אפל רוכשת את חברת הניווט קוהרנט

קוהרנט מפתחת כלי ניווט מדויקים ובעבר עסקה בפיתוח פרויקטים אוטונומיים. סכום הרכישה לא נמסר

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

חברות טכנולוגיה רבות בעמק הסיליקון משתמשות בתוכנות מיקום ברבים מהשירותים והמוצרים שלהן. עבור אפל שימוש במיקום הוא מכריע לפיתוחים של טכנולוגיות חדשות כמו מכונית אוטונומית אפשרית ושיפור שירות המפות שלה.

אפל אישרה אתמול (ראשון) כי היא רכשה את הסטארט-אפ קוהרנט נוויגיישן (Coherent Navigation) שמפתח טכנולוגיות מיקום בניסיון להגדיל את שירותי וטכנולוגיית המיקום של אפל.

"אפל רוכשת לעתים חברות טכנולוגיה קטנות ואנחנו לא דנים באופן כללי בנוגע למטרות הרכישה או לתוכניות", נכתב בנוסח קבוע ששולחת אפל כאשר היא רוכשת חברות.

צילום: אי־אף־פי

קוהרנט, שנוסדה ב-2008, היא חברה קטנה שמתמקדת בניווט מסחרי בהתבסס על שיתוף פעולה עם חברות כמו בואינג ומפעילת רשתות הלוויינים אירידיום, כך עולה מעמוד הלינקדאין של פול לגו, מנכ"ל החברה לשעבר. מאז הקמת החברה, חשיבות הטכנולוגיה שלה רק עולה.

קוהרנט מפתחת מערכות ניווט ברמות דיוק גבוהות, טכנולוגיה חזקה בהרבה מזו שנמצאת בשימוש במערכות שבהן משתמשים כיום צרכנים, מערכות שמגיעות לרמת דיוק של 3-5 מטרים. בעבר פיתחה קוהרנט ניווט אוטונומי ופרויקטים רובוטיים וגם פרויקטים למשרד ההגנה האמריקאי.

לא ברור אילו שימושים תעשה אפל בטכנולוגיה ובשירותים של החברה, או שהחברה תעשה שימוש בפיתוחים קודמים שלה. תנאי הרכישה של קוהרנט על ידי אפל לא נמסרו.

על הרכישה דווח בראשונה באתר מאקר ומרס והיא חלק משורה של רכישות של חברות מיקום על ידי אפל בשש השנים האחרונות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker