אחרי פשיטת הרגל, הכסף חוזר לדטרויט: ג'נרל מוטורס תשקיע מיליארד ד' במרכז הטכנולוגי

קמפוס המרכז הטכנולוגי מעסיק כיום 19 אלף עובדים והיה מרכז העצבים של הפיתוח ההנדסי של ג'נרל מוטורס מאז שהחל לפעול ב-1956

סוכנויות הידיעות

ג'נרל מוטורס הודיעה כי תשקיע מיליארד דולר בשיפוץ והרחבה של המרכז הטכנולוגי בוורן, מישיגן, שהוקם לפני 60 שנה. החברה מסרה כי ההשקעה תיצור 2,000 מקומות עבודה בתחומי ליבה, כולל הנדסת מוצר, טכנולוגיות מידע ועיצוב.

קמפוס המרכז הטכנולוגי (The Technical Center) מעסיק כיום 19 אלף עובדים והיה מרכז העצבים של הפיתוח ההנדסי של ג'נרל מוטורס מאז שהחל לפעול ב-1956. פרויקט השיפוץ יתחיל החודש ויימשך עד 2018, מסרה החברה.

הקמפוס, הממוקם צפונית לדטרויט ומשתרע על שטח של 2873 דונם, כולל 38 בניינים, 154 דונם של אגמים ובריכות ו-704 דונם של חניונים. "אני מאוד נרגש בנוגע להשקעה במרכז הטכנולוגי של GM בוורן, שפירושה יותר משרות והכנסות חדשות למשטרה ולשירותי הכבאות", אמר ג'ים פאוטס, ראש העיר של וורן שבדומה לדטרויט פושטת הרגל סובלת גם היא מהמשבר הכלכלי בשנים האחרונות.

באפריל הודיעה ג'נרל מוטורס כי בכוונתה להשקיע 5.4 מיליארד דולר בשיפור מפעליה בארה"ב בשלוש השנים הקרובות, כולל השקעה של 783.5 מיליון דולר לתכנון ופיתוח מכוניות עתידיות בפס הייצור בלנסינג דלתא במישיגן; ההשקעות ינוצלו לייצור מכוניות, משאיות וג'יפים.

פס הייצור של ג'נרל מוטורס בפלינטצילום: בלומברג

ג'נרל מוטורס זקוקה לשדרוג טכנולוגי בתחומים שונים כדי לעמוד ברגולציה ובהצעות החברות המתחרות. יצרניות רכב גדולות מציעות מערכות מיחשוב ותוכנות מתקדמות בזמן שהן מפתחות טכנולוגיות לסיוע בנהיגה שעשויות להוביל לנהיגה אוטונומית של הרכב. הן גם חייבות להשקיע במכוניות חשמליות, היברידיות ומערכות אחרות  כדי להפחית בזיהום האוויר וצריכת הדלק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker