אובמה: "שכרם של 25 מנהלי קרנות הגידור המובילים - יותר משכר כל הגננות בארה"ב"

פערי השכר ממשיכים להעסיק את ארה"ב: השכר של מנכ"ל וול-מארט גבוה ב-82,800% משכר עובד זוטר בענקית הקמעונאות

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

נושא פערי השכר העצומים ממשיך לעמוד על סדר היום הציבורי בארה"ב. יום לאחר שנשיא ארה"ב, ברק אובמה, ציין כי שכרם הכולל של 25 מנהלי קרנות הגידור המובילים בארה"ב גדול יותר משכרם של כל המחנכים בגני הילדים בארה"ב גם יחד, התפרסמו נתונים שהראו כי השכר הממוצע של מנכ"ל אמריקאי גבוה פי יותר מ-370 משכרו הממוצע של עובד זוטר.

נתונים שפירסם היום איגוד העובדים הגדול בארה"ב, AFL-CIO, הראו כי השכר הממוצע של מנכ"ל בארה"ב טיפס בשנה שעברה ל-13.5 מיליון דולר - פי 373 משכר שנתי ממוצע של 36 אלף דולר של עובדי ייצור ועובדים אחרים שאינם בעמדות ניהול.

פער שכר גבוה במיוחד נרשם בענקית הקמעונאות וול-מארט, שחבילת השכר של מנכ"לה  סי. דאגלס מקמילון הסתכמה בשנה שעברה ב-19.4 מיליון דולר. בחישוב המבוסס על שבוע עבודה בן 50 שעות, שכרו של מקמילון לשעה הוא 7,461 דולרים - גבוה ב-82,800% מהשכר של תשעה דולרים לשעה שמקבל עובד חדש בחברה.

הפגנה של עובדי וול־מארט. פערים גדולים בשכר צילום: רויטרס

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמר בנאום שנשא ביום שלישי באוניברסיטת ג'ורג'טאון כי השכר המצרפי של 25 מנהלי קרנות הגידול המובילים בארה"ב גבוה יותר מהשכר הכולל של מחנכי גני הילדים בארה"ב.

העיתון "וושינגטון פוסט" בדק את הנתונים ואושש את טענת הנשיא. שכרם הכולל של 25 מנהלי קרנות הגידור המצליחים ביותר הסתכם בשנה שעברה ב-11.62 מיליארד דולר - או שכר ממוצע של 464 מיליון דולר. לשם השוואה, השכר הממוצע של מחנכים בגני ילדים בארה"ב היה 53 אלף דולר בשנה שעברה. מספר עובדי גני הילדים בארה"ב הוא כ-158 אלף, ומכאן ששכרם הכולל הוא 8.5 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker