סוכנויות הידיעות

ענקית הטלקום האמריקאית ורייזון קומיוניקיישנס הודיעה היום כי היא רוכשת את חברת המדיה AOL בעסקה בשווי 4.4 מיליארד דולר.

העסקה, שכולה במזומן, מעריכה את AOL בשווי של 50 דולר למניה, פרמיה של 17% על מחיר הסגירה שלה אתמול. מניית AOL, שירדה עד כה השנה ב-8%, מזנקת ב-18% במסחר לפני הפתיחה. ורייזון יורדת ב-1.3%.

הרכישה תעניק לוורייזון, שמעוניינת להיכנס לשוק הווידיאו המקוון, גישה לטכנולוגיה המתקדמת ש-AOL פיתחה למכירת פרסומות והפקת סרטוני וידאו באיכות גבוהה. ורייזון אמרה כי היא מתכננת להשיק בקיץ הקרוב שירות וידיאו למכשירי מובייל. החברה לא סיפקה בינתיים פרטים רבים, אך בחודש שעבר אמרה סמנכ"לית הכספים של החברה, פראן שאמו, כי השירות יציע שילוב של תכנים בתשלום עם תכנים חינמיים נתמכים בפרסום, ולא ינסה להחליף את הטלוויזיה המסורתית.

AOL תיהפך לחטיבה של ורייזון. טים ארמסטרונג, יו"ר ומנכ"ל AOL, ימשיך לעמוד בראש החטיבה. "העסקה לא תשנה את האסטרטגיה שלנו – היא תרחיב אותה מאוד", כתב ארמסטרונג במזכר פנימי לעובדי החברה. "העסקה תיתן לעסקי התוכן שלנו תפוצה רחבה יותר ותיתן למפרסמים שלנו תפוצה רחבה יותר ויישומים שמתמקדים במובייל".

AOL, שהיתה אחת מספקיות האינטרנט הראשונות בארה"ב, עברה שינויים רבים לאורך השנים. מאז המיזוג הכושל שלה בשווי 164 מיליארד דולר עם טיים וורנר בשיאה של בועת הדוט.קום היא ביצעה רכישות רבות, בהן של האתרים האפינגטון פוסט, טק קראנץ' ואנגאדג'ט, ועברה בשנים האחרונות להתמקד בתכני וידאו.

"חוללנו מהפך בחברה. עלינו על הביצועים של מדד S&P 500 בחמש השנים האחרונות, וכשמסתכלים על המקום שבו אנחנו היום ולאן אנחנו הולכים, אפשר לומר שהפכנו את AOL לגדולה ככל האפשר בנוף של ימינו, אך אם נסתכל חמש שנים קדימה, אנחנו נהיה במרחב של רשתות מאסיביות בקנה מידה גלובלי, ואין שותפה טובה יותר לכך מאשר ורייזון", אמר ארמסטרונג לתוכנית "סקוואק בוקס" של CNBC.

ל-AOL מרכזי פיתוח בישראל ברעננה ותל אביב המונים יחד כ-150 עובדים. פעילות זו מתבססת על שלושה סטארטאפים שרכשה החברה לאורך השנים - 5min, קונברטו ורליג'נס.

כמו כן, AOL הקימה בישראל תוכנית לליווי סטארט-אפים בשם נאוטילוס. עד לאחרונה, עבדו ב-AOL שלושת המייסדים של 5min - חנן לשובר, מנכ"ל AOL ישראל, רן הר נבו, שהיה נשיא חטיבת הוידאו של AOL, וטל סימנטוב, שהיה סגן נשיא בחטיבה לשווקים בינלאומיים ב-AOL. השלושה הובילו את תחום הווידאו בחברה, אך פרשו ממנה בחצי שנה האחרונה. מרכזי הפיתוח בישראל אחראי כיום על פיתוח המוצרים החדשניים ביותר של תחום הוידאו, בהם אדפטציה של תכני הוידאו לפלטפורמות הדיגיטליות החדשניות כגון apple.tv.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker