רחפני המשלוחים של אמזון ירדפו אחריכם כדי להביא לכם חבילות

נחשפו פרטים ראשונים לגבי שירות המשלוחים האווירי של אמזון: הרחפנים יאתרו את מיקומו של הנמען לפי הסמארטפון ויוכלו לעדכן את נתיב הטיסה בזמן אמת

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

לאחר שאמזון קיבלה אישור לבחון את שירות המשלוחים שלה באמצעות האוויר, נחשפים פרטים ראשונים לגבי האופן שבו הוא יפעל.

הרחפנים של אמזון יוכלו לאתר את מיקומו של האדם שאליו מיועדת החבילה באמצעות הוצאת הנתונים מהסמארטפון שלו, כך לפי מסמכים שהגישה החברה למשרד הפטנטים של ארה"ב. בנוסף, יוכלו הרחפנים לתקשר זה עם זה כדי לחלוק נתונים לגבי מזג האוויר והתנועה.

אמזון הגישה בקשה לפטנט על משלוחי הרחפנים בספטמבר 2014, אך רק כעת פרסם משרד הפטנטים את הפרטים, לאחר שנתן את אישורו לפטנט. כעת אמזון מנסה לשכנע את מנהל התעופה הפדרלי (FAA) לאשר שימוש מסחרי נרחב ברחפנים.

לפי הפרטים שפורסמו, הרחפנים של אמזון יוכלו לעדכן את נתיביהם בזמן אמת. האדם שאליו נשלחת החבילה יוכל לבחור אם הוא רוצה שהיא תישלח לביתו או למקום שבו הוא נמצא (לפי זיהוי מיקום), גם אם זו ספינה. הרחפנים ישתמשו בחיישנים, רדאר ומצלמות כדי להבטיח שהם מוצאים אזור בטוח לנחות בו.

אמזון בוחנת בינתיים את מערכת הרחפנים שלה בקנדה, שבה חוקי התעופה פחות הדוקים מאשר בארה"ב. במארס נתן ה-FAA את אישורו להתחיל בטיסות מבחן בארה"ב, אך אמזון חייבת לשמור על טיסות בגובה נמוך מ-120 מטר ולדאוג שניתן יהיה לראות את כלי הטיס. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker