אתרי ההימורים בבריטניה: קמרון עשוי לבצע קאמבק של הרגע האחרון

לאחר שיחסי ההימורים הצביעו בשבועות האחרונים על כך שמועמד מפלגת הלייבור, אד מיליבנד, יהיה ראש הממשלה הבא, ערב הבחירות שייערכו המחר הסיכוי לכהונה נוספת של ראש הממשלה דיוויד קמרון השתוו לסיכוי לניצחון של מיליבנד

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

האם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, יבצע קאמבק של הרגע האחרון לקראת הבחירות הכלליות שייערכו ביום חמישי בבריטניה? אם לשפוט לפי סוכנויות ההימורים בממלכה, התשובה לשאלה זו בהחלט עשויה להיות חיובית.  

וויליאם היל, חברת ההימורים הגדולה בבריטניה, מעניקה כעת יחס הימורים זהה של 10-11 - כלומר הימור מוצלח של 11 ליש"ט ייתן למהמר זכייה של 10 ליש"ט - הן לכך שמנהיג מפלגה השמרנית, קמרון, ימשיך לכהן כראש הממשלה גם אחרי הבחירות, ויחס הימורים זהה גם לכך שמועמד מפלגת הלייבור, אד מיליבנד, יהיה ראש הממשלה הבא.

יחס ההימורים הנוכחי משקף התאוששות בסיכויו של קמרון. לפני פחות משבוע העניקה וויליאם היל יחס הימורים של 4-7 לכך שמיליבנד יהיה ראש הממשלה הבא, לעומת יחס הימורים של 11-8 לקמרון.

סוכנות הימורים אחרת, בטפייר (Betfair) מעניקה כעת אף היא סיכויים זהים לקמרון ומיליבנד, לאחר שבחודש שעבר העניקה סיכויים גבוהים יותר למיליבנד.

ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרוןצילום: אי–פי

סקרי דעת קהל מצביעים על כך שבבחירות שייערכו מחר לא קמרון ולא מיליבנד יזכו במספיק מושבים בפרלמנט כדי להקים ממשלה, ללא תמיכתן של מפלגות קטנות יותר. יחסי ההימורים מעניקים את הסיכוי הגדול ביותר לכך שהממשלה הבאה תהיה ממשלה בראש מפלגת הלייבור של מיליבנד, לאור העובדה שהמפלגה הלאומית הסקוטית הביעה את תמיכתה במיליבנד. עם זאת, יחסי ההימורים מבציעים על כך שהמפלגה שתזכה במספר המושבים הגדול ביותר בפרלמנט תהיה המפלגה השמרנית של קמרון.

"העניין מעורר בלבול בגלל השאלה מי יהיה זה שעליו יוטל ראשון להרכיב ממשלה", אמר גרהאם שראפ, דובר וויליאם היל. "האם זו המפלגה הגדולה ביותר, שיתכן שלה הזכות המוסרית להיות המפלגה הראשונה שמנסה להרכיב ממשלה, או שזו המפלגה עם הסיכויים הטובים ביותר בפועל להרכיב ממשלה? יתכן שעם שחר הסכינים יישלפו".

סקר של YouGov שפורסם ביום שלישי מצא כי מפלגת השמרנים ומפלגת הלייבור זוכות לשיעור תמיכה זהה של 34% בקרב המצביעים. הסקרים הראו עוד כי המפלגה הלאומית הסקוטית צפויה לזכות במרבית המושבים בסקוטלנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker