מי שגדל כנער עני בבולטימור – ירוויח פחות גם בהמשך חייו

על כל שנה שבה ילד גדל למשפחה מעוטת הכנסה בבולטימור הוא מאבד 1.4% משכרו כמבוגר, לפי מחקר חדש

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו בלומברג
בלומברג

לגדול כנער בבולטימור – לא עסק משתלם במיוחד. על כל שנה שבה ילד גדל למשפחה בעלת הכנסה נמוכה בעיר הזו שבמדינת מרילנד בארה"ב, הוא מאבד כמבוגר 1.4% משכרו. לפיכך, גבר שבילה את כל שנות ילדותו – 20 שנה – בבולטימור, משתכר 28% פחות מהממוצע בארה"ב.

הנתון הזה מדרג את בולטימור במקום הנמוך ביותר מבין 100 מחוזות גדולים בארה"ב. אף שגם נשים נפגעות מכך שגדלו בבולטימור, ה"קנס" שהן משלמות קטן יותר, והן מאבדות רק 0.3% על כל שנה.

ישנם בארה"ב אזורים ש"מניבים תוצאות גרועות במיוחד עבור בנים", כתבו הכלכלנים ראג' צ'טי ונתניאל הנדרן מהרווארד במחקר חדש. "אזורים עם רמות גבוהות של סגרגציה מייצרים תוצאות שליליות עבור בנים ביחס לבנות".

שוטרים מפזרים הפגנותצילום: אי–פי

הפערים בהזדמנויות משתנים ממקום למקום בארה"ב. ישנם מחוזות שילדים שגדלים בהם זוכים להכנסות גבוהות מהממוצע כמבוגרים, בעוד שאחרים פוגעים בהכנסותיהם. הסוגיה הזו לכדה גם את תשומת לבם של פוליטיקאים כמו הילרי קלינטון, שציטטה מהמחקר של צ'טי בכנס בחודש מארס ואף זכתה לתדרוך אישי מהכלכלן.

בבולטימור הפער הזה בולט במיוחד. בחודש שעבר פרצו מהומות בעיר לאחר שפרדי גריי, צעיר שחור בן 25, מת במעצר. השוטרים שעצרו אותו הואשמו מאוחר יותר ברצח ותקיפה.

צ'טי והנדרן הגיעו למסקנותיהם לאחר שבדקו יותר מ-5 מיליון משפחות שעברו דירות בין מחוזות גדולים בארה"ב. הם מצאו שילדים שעברו לשכונות טובות יותר בגיל צעיר השתכרו כמבוגרים טוב יותר בשנות ה-20 לחייהם, היות שכל שנה שבה נחשפו לקהילה שבה הניידות החברתית גבוהה יותר תרמה לעליה בשכרם מאוחר יותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker