פימקו איבדה את תואר 'קרן האג"ח הגדולה בעולם'

מאז עזיבת מנהל הקרן האגדי של פימקו טוטאל ריטורן, ביל גרוס, משכו משקיעים כ-130 מיליארד דולר נטו מהקרן; כעת ונגארד טוטאל בונד מרקט אינדקס פאנד היא קרן האג"ח הגדולה בעולם

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

פימקו טוטאל ריטורן פאנד, אותה השיק ביל גרוס, איבדה את מעמדה כקרן האג"ח הגדולה בעולם, לאחר שנתיים של משיכות פקדונות משקיעים. עזיבתו של גרוס, שהובלתו את הקרן במשך שנים רבות והצלחתו הרבה בה לאורך שנים זיכתה אותו בכינוי "מלך האג"ח", הובילה לבריחת משקיעים גדולה, אם כי ראוי לציין שבריחת הפקדונות החלה עוד לפני עזיבתו.

ביום שני הודיעה פימקו כי משקיעים משכו 5.6 מיליארד דולר מהקרן, קרן הדגל שלה, מה שהותיר בידיה נכסים בסך 110.4 מיליארד דולר נכון לסוף אפריל. היה זה החודש ה-24 ברציפות בו משקיעים משכו הונם מהקרן.

לעומת זאת, ונגארד טוטאל בונד מרקט אינדקס פאנד, קרן הדגל של חברת ואנגארד, ניהלה נכסים בסך 117.3 מיליארד דולר נכון לסוף אפריל, אמר דובר ונגארד, ג'ון וורת, דובר ונגארד. "איננו רואים בזה מירוץ על איסוף נכסים", הוסיף וורת, "אך זה מעיד על הפופולריות של תעודות סל זולות ומגוונות".

התשואה של קרן פימקו טוטאל ריטורן לאחר דמי ניהול הייתה 1.62% מתחילת השנה ועד סוף אפריל, 0.38% מהבנצ'מרק שלה, לדברי פימקו. מאז עזיבתו של גרוס, משכו משקיעים פקדונות בסך 130 מיליארד דולר נטו מהקרנות שלה. פימקו עבר לנהל קרן בחברת ג'אנוס קפיטל הקטנה יותר. בשבוע שעבר הודיעה פימקו כי בן ברננקי, לשעבר יו"ר הבנק הפדרלי, יצטרף אליה כיועץ – אחד הצעדים שלה להגדלת מספר כוכביה, לאחר עזיבת גרוס.

ביל גרוס, לשעבר מנהל קרן פימקו טוטאל ריטורןצילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום