אל ג'זירה אמריקה נתבעת על ידי בכיר לשעבר שטוען: הרשת סקסיסטית ואנטישמית

תובע פיצויים של 15 מיליון דולר בטענה שמנהלו אמר שכל מי שתומך בישראל צריך להישרף בגיהנום, והורה לו למנוע השתתפות נשים שעובדות ברשת בישיבות

ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניו יורק טיימס

20 חודשים בלבד לאחר שרשת הטלוויזיה אל ג'זירה אמריקה עלתה לאוויר, עובד לשעבר של הרשת תובע פיצויים בסך 15 מיליון דולר מהרשת, בטענה כי מנהלו האישי - שהוא בעל קשרים הדוקים להנהלת הרשת - נקט במדיניות מפלה כלפי נשים והתבטא באופן אנטישמי.

מתיו לוק, לשעבר האחראי על ניהול ארכיון ומדיה, הגיש תביעה בבית המשפט העליון של מדינת ניו יורק בטענה כי פוטר ללא הצדקה מעבודתו. לטענתו, הוא פוטר לאחר שהתלונן במחלקת משאבי אנוש של הרשת על כך שמנהלו, עוסמאן מחמוד, הורה לו לא להזמין עובדות לישיבות עבודה ולא לערב אותן בפרויקטים שבעבר היו מעורבות בהם.

בתביעה טוען לוק כי מחמוד התנכל לעובדות והפגין התנהגות אנטישמית, ובכלל זה הבעת רצונו להחליף צלם ישראלי של הרשת בצלם פלסטיני. סגנית נשיא בכירה ברשת שהתנגדה לדרישותיו הועברה בהמשך לתפקיד אחר, נאמר בתביעה. עוד טוען לוק כי מחמוד אמר כי "כל מי שתומך בישראל צריך להישרף בגיהנום".  

בראיון לעיתון "וושינגטון פוסט" הכחיש מחמוד כי התבטא כפי שנטען ביחס לישראל, ואמר "מעולם לא חשבתי על זה אפילו". עוד הוסיף כי הטענות בדבר התנכלותו לעבודות הן "אוסף של שקרים".

בה בעת, אל ג'זירה אמריקה הודיעה היום כי שתי מנהלות בכירות - דיאן לי, סגנית נשיא למשאבי אנוש, ודון ברידג'ס, סגנית נשיא לתקשורת - עוזבות את הרשת. לא ברור האם עזיבתן קשורה באופן כלשהו להגשת התביעה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker