למה קרסה מניית טוויטר?

פרסום מוקדם של התוצאות הכספיות של טוויטר - דווקא בטוויטר הוביל את המניה לצניחה של עד 24% במהלך המסחר, לפני שנסגרה בירידות של יותר מ-18%

ישראל פישר

המסחר במניית טוויטר התנהל אתמול בירידות קלות לקראת פרסום דו"חות החברה שהיו צפויים להיות אחרי סגירת המסחר בוול סטריט, אבל כמה ציוצים שפורסמו בטוויטר הובילו לצניחה של עד 24% במניית החברה בתוך דקות אחדות. עם נעילת המסחר נקבע שער המניה במחיר הנמוך ב-18.2%.

מה היה בציוצים שגרם האלה שגרם לצניחה החדה? התוצאות הכספיות המאכזבות של טוויטר שפורסמו כ-50 דקות לפני הזמן בציוצים של חברת המודיעין הפיננסי סלריטי. בציוצים נכתב כי הכנסות החברה ברבעון הראשון היו מאכזבות והגיעו ל-436 מיליון דולר, לעומת תחזיות להכנסות של 456.5 מיליון דולר.

עם פרסום הציוץ התחילו אתרי החדשות הכלכליות בעולם לפרסם על דליפת התוצאות הכלכליות של החברה והמנייה התחילה פשוט לקרוס ומירידות קלות עברה לקריסה.  זו לו הפעם הראשונה שבסלריטי מפרסמים תוצאות לפני הזמן, וב-2011 קרה אירוע דומה עם מיקרוסופט.

תחילה, לא הבינו בטוויטר מה קרה. דף חשבון הטוויטר של מחלקת קשרי המשקיעים של החברה, שאחראית על פרסום התוצאות הכספיות, צייץ כי החברה ביקשה מבורסת ניו יורק, שבה נסחרת מניית טוויטר, להשעות את המסחר במנייה בעקבות מה שהם הגדירו "דליפה". החברה גם אמרה כי היא "חוקרת את מקור הדליפה".

אבל בסלריטי הבהירו במהירות שלא מדובר בדליפה ובציוץ נוסף שהם פירסמו אחרי כמה דקות הם כתבו כי "פרסום התוצאות של טוויטר היום היה מאתר קשרי המשקיעים של טוויטר. לא הדלפה. לא פריצה", כתבו.

בשיחת ועידה אחרי פרסום הדו"חות האשימו בטוויטר את נאסד"ק, שמנהלת עבור החברה את אתר קשרי המשקיעים שלה והתוצאות פורסמו בניגוד להנחיות רשות ניירות ערך בארה"ב SEC שאוסרות על פרסום תוצאות בזמן המסחר.

השערורייה כמעט השכיחה את התוצאות הכספיות של טוויטר, שתאמו את הפרסום המוקדם. הכנסות החברה אמנם טיפסו ברבעון הראשון ל-436 מיליון דולר לעומת 250.5 מיליון דולר בתקופה המקבילה, אך תחזיות האנליסטים היו להכנסות של 456.8 מיליון. החברה גם הורידה את תחזית ההכנסות השנתית ב-2015 שלה ל-2.17-2.27 מיליארד דולר, לעומת תחזית קודמת של 2.3-2.37 מיליארד דולר. גם ההפסד הנקי של החברה צמח ל-162.4 מיליון דולר, או 25 סנט למניה, לעומת 132.4 מיליון דולר, או 23 סנט למניה, בתקופה המקבילה. ללא הוצאות חד פעמיות הרווח של החברה היה 7 סנטים למניה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker