אחרי כישלון המיזוג עם קומקאסט - בטיים וורנר מחזרים אחר החברה שניסתה להשתלט עליהם

רויטרס חושף כי טיים וורנר החלו לקיים דיוני מיזוג עם חברת הכבלים צ'רטר קומיוניקיישנס, שב-2013 ביצעה נסיון השתלטות עוינת על החברה, שנכשל

לוגו רויטרס
רויטרס

תאגיד המדיה טיים וורנר כייבל החל לקיים דיוני מיזוג עם חברת הכבלים צ'רטר קומיוניקיישנס, לאחר כישלון המגעים לאיחוד בינו לבין קומקאסט בעסקה של 45 מיליארד דולר. כך מפרסם "רויטרס" לפי אנשים בעלי ידע בעניין.

משא ומתן חיובי בין שתי החברות יעמוד בניגוד חד לחילופי הדברים הצורמים ב-2013 ותחילת 2014, שהסתיימו כשטיים וורנר כייבל דחתה נסיון השתלטות עוינת של צ'רטר ובמקום זאת פנתה לקומקאסט שתשמש לה אביר לבן.

צ'רטר טרם הגישה הצעה רשמית, אולם בטיים וורנר סבורים שיריבתה הקטנה יותר עשויה להגיש הצעה שתהיה אטרקטיבית בהשוואה לנסיון ההשתלטות שלה לפני שנתיים, מסרו האנשים.

צילום: בלומברג

בטיים וורנר כייבל סבורים שמחיר המניה של צ'רטר הוא בעל שווי גבוה יותר מכפי שהיה בשנה שעברה, בהתחשב בביצועי המניה מאז, לפי האנשים, שביקשו לא להזדהות משום שהדיונים חשאיים. טיים וורנר כייבל פתוחה לעסקות עם חברות נופסות מלבד צ'רטר, הם ציינו בנוסף. בטיים וורנר סירבו להגיב, בזמן שנציגי צ'רטר לא הגיבו מיד לבקשות לתגובה.

דירקטוריון קומקאסט החליט ביום חמישי לסגת מהצעת הרכש בשווי של 45 מיליארד דולר לטיים וורנר כייבל, אחרי שיום קודם נפגשו בכירים בקומקאסט ובטיים וורנר עם גורמים במשרד המשפטים האמריקאי, שחקרו אם המיזוג בין החברות עשוי לפגוע בתחרותיות בשוק, ועם גורמים בנציבות התקשורת הפדרלית (FCC), שבחנו אם המיזוג בין השתיים עומד בניגוד לאינטרס הציבורי.

עסקת טיים וורנר וקומקאסט ספגה ביקורת נרחבת מפוליטיקאים, בכירים בשוק במדיה ומארגוני צרכנים שדאגו כי המיזוג ייצור חברה גדולה מדי עם שליטה רבה מדי על החיבור של תושבי ארה"ב לאינטרנט ולטלוויזיה. קומקאסט טענה כי המיזוג יוביל לשירות מהיר יותר ולשיפור בשירותי הווידאו ליותר אמריקאים ובחברה הביעו אמונה כי המיזוג יאושר ממש עד הרגע האחרון. מאז ההכרזה על המיזוג ברבעון הראשון של 2014, קומקאסט הוציאה 21.3 מיליון דולר על לובינג שיעודד תמיכה במיזוג.

מיזוג בין שתי החברות היה מביא את קומקאסט וטיים וורנר לשליטה על קצת פחות מ-30% מצופי הטלוויזיה בתשלום בארה"ב ול-40% מהאמריקאים המחוברים לאינטרנט מהיר, על פי נתוני SNL קגאן. "העסקה הזו היתה יוצרת ענקית טלקום שהיתה דוחפת לעלייה במחירים, פחות בחירה לצרכן ואפילו שירות גרוע יותר. אנחנו צריכים יותר תחרות בתחום הזה, לא פחות", אמר הסנטור הדמוקרטי ממינסוטה, אל פרנקן, בתגובה לדיווחים על ביטול העסקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker