אחד המועמדים המובילים לרכישת ערוץ 10 הוא כעת האיש העשיר בבריטניה

הונו האישי של לן בלווטניק, הבעלים של כלל תעשיות, מוערך ב-20 מיליארד ד'; עידן עופר, טדי שגיא ולב לבייב גם ברשימת עשירי בריטניה של "סאנדיי טיימס"

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

לן בלווטניק - השותף בקבוצת RGE - טיפס לפסגת דירוג עשירי בריטניה עם הון אישי המוערך ב-13.2 מיליארד ליש"ט (כ-20 מיליארד דולר), לפי רשימת עשירי בריטניה שפירסם העיתון הבריטי "סאנדיי טיימס".

בלווטניק בן ה-57, שבבעלותו חברת התקליטים וורנר מיוזיק ומגוון השקעות נוספות החל מנפט וכלה במדיה דיגיטלית, הדיח מהמקום הראשון ברשימה את האחים סרי וגופי הינדוג'ה, שהונם מוערך ב-13 מיליארד ליש"ט. בשנה שעברה דורג בלווטניק - בעל השליטה בחברת כלל תעשיות - במקום הרביעי ברשימה.

הישראלי עידן עופר, שהעתיק את מקום מגוריו מישראל ללונדון, דורג במקום ה-28 ברשימה עם הון אישי של 3.15 מיליארד ליש"ט (4.2 מיליארד דולר), לעומת המקום ה-24 ברשימת השנה הקודמת.  

לן בלווטניקצילום: פורבס

שני ישראלים שנכללו השנה לראשונה ברשימה הם טדי שגיא (מקום 39 עם הון אישי המוערך ב-2.5 מיליארד ליש"ט) ולב לבייב (מקום 142).  

שם מוכר נוסף ברשימה הוא רומן אברמוביץ', הבעלים של מועדון הכדורגל צ'לסי, אשר נסוג מהמקום התשיעי לעשירי ברשימה, עם הון אישי המוערך ב-7.3 מיליארד ליש"ט - ירידה לעומת 8.5 מיליארד ליש"ט בשנה שעברה.

מלכת בריטניה אליזבת, אשר דורגה במקום הראשון ברשימה בעת שפורסמה לראשונה על ידי הטיימס בשנת 1989, נדחקה החוצה מ-300 המקומות הראשונים - זו הפעם הראשונה.

ההון הכולל של 1,000 האנשים והמשפחות העשירים בבריטניה יותר מהוכפל במהלך 10 השנים החולפות, ומסתכם כעת ב-547 מיליארד ליש"ט (820 מיליארד דולר). מספר המיליארדרים ברשימה גדל ל-117 לעומת 104 בשנה שעברה, ו-80 מהם מתגוררים בלונדון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker