88 אלף אנשים מתחרים על 55 דירות - בבניין עם כניסה נפרדת לעניים

מגדל דירות יוקרתי מציע דיור בר השגה למשפחות עם הכנסה של עד 50,340 דולר בשנה, אך עם כניסה נפרדת וללא גישה לחדר הכושר ובריכת השחיה

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

מגדל דירות יוקרתי חדש שנבנה במנהטן עורר סערה כאשר נודע כי תהיה בו כניסה אחת לבעלי דירות וכניסה נפרדת לדיירים מעוטי הכנסות.

אבל הקריאות נגד מה שזכה לכינוי "דלת לעניים" לא הרתיעו יותר מ-88 אלף אנשים שמעוניינים להתגורר ב-55 היחידות בפרויקט המיועדות לדיירים בעלי ההכנסות הנמוכות יותר. "אנשים כנראה אוהבים את זה", אמר גארי ברנט, מייסד ונשיא אקסטל דוולופמנט, חברת הנדל"ן האחראית על הבניין. "זה מראה שיש ביקוש אדיר לדיור בר השגה באיכות גבוהה בשכונות יפות".

המגדל שבונה אקסטל בדרך ריברסייד 40 באפר וסט-סייד כולל 33 קומות ו-219 דירות יוקרה המשקיפות על נהר ההדסון. עם זאת, המגדל יכלול גם 55 דירות הפונות לרחוב וממוקמות בין הקומה השנייה לשישית. דירות אלה מיועדות למשפחות בנות ארבע נפשות עם הכנסה שנתית של עד 50,340 דולרים בשנה - כ-60% מההכנסה החציונית של תושבי האזור. מלבד הכניסה הנפרדת, דיירי הדירות המוזלות בבניין גם לא יורשו להשתמש בשירותים המיועדים לדיירי דירות היוקרה כמו חדר כושר ובריכת שחייה.

נערות עשירות ליד הומלס בניו יורק
צילום: רויטרס

55 הדירות להשכרה בחלק בר ההשגה של הבניין מוצעות ב-1,082 דולר לחודש לדירת שני חדרי שינה, 895 דולר לדירה עם חדר שינה אחד, ו-833 דולר לדירת חדר.

סוגיית הכניסות הנפרדות גררה ביקורת חריפה מצד בכירים ופעילים למען דיור בר השגה, שיצאו נגד היחס הלא שוויוני לדיירים. עם זאת, לא מפתיע שיש ביקוש רב לדירות בבניין. הגרלות של דירות, שיטה שבה משתמשת ניו יורק כדי לחלק דירות מסובסדות בבניינים חדשים, גררו מספרי שיא של פניות לאחר שהמערכת החלה לאפשר להגיש בקשות באינטרנט ב-2013, ובעקבות עליית שוק הדירות להשכרה. מספר ההגרלות צפוי לגדול פי שניים לאחר שראש העיר ביל דה בלאזיו התחייב לבנות 80 אלף יחידות דיור בר השגה בעשר השנים הבאות.

ברנט רואה את התגובה ל"דלת העניים" כשערוריה מומצאת. "הדבר החשוב ביותר הוא לספק דיור בר השגה", אמר. "זה מה שאנשים באמת רוצים". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker