יצרנית הרחפנים הגדולה בעולם תגייס לפי שווי של 10 מיליארד ד'

DJI הסינית, החברה המובילה בעולם בתחום המל"טים הצרכניים, קרובה להשלמת סבב גיוס מקרנות סיכון בעמק הסיליקון; תהפוך לסטארט אפ הטכנולוגיה הסיני השני בתוך שישה חודשים עם הערכת שווי בת 11 ספרות

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

DJI הסינית, יצרנית הרחפנים הגדולה בעולם, מתכננת סבב גיוס של מאות מיליוני דולרים שישקף לחברה שווי של כ-10 מיליארד דולר, דיווח המגזין "פורבס".

לדברי אנשים המעורים במגעים על קרנות ההון סיכון, השיחות נמצאות בשלב מתקדם ומשתתפות בהן קרנות מובילות מעמק הסיליקון כמו קליינר פרקינס ואקסל פרטנרס.

DJI סירבה להגיב על הדיווח, ולא ניתן היה להשיג את תגובותיהן של קליינר פרקינס ואקסל.

הערכת שווי של 10 מיליארד דולר תהפוך את DJI ליצרנית המל"טים הצרכניים הגדולה בעולם, ולסטארט אפ הטכנולוגיה הסיני השני בתוך שישה חודשים שמגיע להערכת שווי בת 11 ספרות, אחרי שיצרנית הסמארטפונים שיאומי ביצעה בדצמבר סבב גיוס לפי שווי של 45 מיליארד דולר.

מכירות DJI בשנת 2014 הוערכו בכ-500 מיליון דולר, לפי פורבס, אשר צופה כי יתכן שיוכפלו השנה.    

רחפןצילום: אייל טואג

מוקדם יותר החודש השיקה DJI את הדגם האחרון בסדרת רחפני פאנטום המצוידים במצלמה, במסגרת אירוע שנערך במקביל בשלוש ערים - ניו יורק, לונדון ומינכן - ואשר הזכיר בסגנונו את אירועי השקת המוצרים הנוצצים של ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל.

DJI, שנוסדה בשנת 2006, עמדה במוקד תשומת הלב הציבורית בחודש ינואר לאחר שרחפן פאנטום מתוצרתה, שהופעל על ידי חובב רחפנים בבירת ארה"ב וושינגטון, התרסק בשטח הבית הלבן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ