סטארט אפ של "אפל הסינית" רכש את יצרנית סגוויי

יצרנית כלי הרכב הדו גלגלי שעליו רוכבים בעמידה נרכשה על ידי סטארט אפ קטנועים סיני שהמשקיעה הגדולה ביותר בו היא יצרנית הסמארטפונים הסינית שיאומי

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

סגוויי, יצרנית כלי הרכב הדו גלגלי שעליו רוכבים בעמידה ושהוכתר פעם בתור כלי התחבורה של העתיד, הוא מעתה בבעלות סינית.

סגוויי נרכשה על ידי סטארט אפ הקטנועים הסיני ניינבוט (Ninebot), שהמשקיעה הגדולה ביותר בו היא יצרנית הסמארטפונים הסינית שיאומי, שבשנים האחרונות עקפה את אפל וסמסונג ונהפכה לפופולרית ביותר בסין.

ניינבוט, שהואשמה בשנה שעברה על ידי סגוויי בחיקוי מוצריה, הודיעה על הרכישה אולם לא חשפה את הסכום ששילמה עבור סגוויי. קבוצת משקיעים בראשות שיאומי, קרן ההשקעות סקויה קפיטל ואחרים השקיעה עד כה 80 מיליון דולר בניינבוט. בהודעה שפירסמה היום ציינה ניינבוט כי שיאומי הפכה בשנה שעברה למשקיעה האסטרטגית הגדולה ביותר בסטארט אפ, אולם לא ציינה את גודל הנתח בו היא מחזיקה.

שיאומי, שזכתה לכינוי "אפל הסינית" בשל הסמארטפונים המעוצבים שלה, פתחה בסדרה של רכישות מאז דצמבר כאשר השלימה גיוס של 1.1 מיליארד דולר למימון רכישות. החברה, שהיא עצמה עודנה סטארט אפ, רכשה לאחרונה מספר חברות סטארט אפ המייצרות מגוון מוצרים החל ממטהרי אוויר וכלה בנורות חכמות.  

תיירים בסיור על סגוויי צופים בזירת האירועצילום: רויטרס

סגוויי, שהושק בשנת 2001 ויובא לראשונה לישראל כעבור שלוש שנים, הומצא על ידי האמריקאי דין קיימן, שהכריז בתחילת העשור שעבר כי סגוויי "יהיה עבור המכונית מה שהמכונית היתה עבור הכרכרה עם סוס. עם זאת, סגוויי לא הצליח לצבור פופולריות, מכיוון שהוא מהיר וגדול מדי עבור מדרכות במרבית הערים, אך בה בעת קטן מדי עבור נהיגה בטוחה בכבישים ראשיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ