קלינטון יוצאת נגד המיסוי הנמוך: "לא יתכן שמנהלי קרנות גידור משלמים פחות מאחיות"

במפגש עם סטודנטים באיווה שבה המועמדת הטריה והדגישה כי היא רוצה להיאבק למען משפחות שמתקשות "בזמן שהמנכ"ל הממוצע משתכר פי 300 מהעובד הממוצע"

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

הילרי קלינטון, שנמצאת תחת לחץ מצד האגף השמאלי של המפלגה הדמוקרטית לצאת בצורה אגרסיבית יותר נגד אי השוויון בהכנסות בארה"ב, יצאה אתמול נגד שכר הבכירים המופרז והמס הנמוך שמשלמים מנהלי קרנות גידור.

קלינטון, שהכריזה ביום ראשון על כוונתה להתמודד בבחירות לנשיאות ארה"ב, קיימה אתמול דיון בשולחן עגול עם קבוצת סטודנטים ומרצים באיווה, התחנה הראשונה בקמפיין שלה. "משהו לא בסדר כשמנהלי קרנות גידור משלמים שיעורי מס נמוכים יותר מאחיות או נהגי המשאיות שראיתי בכביש I-80 כשנסעתי לפה ביומיים האחרונים", אמרה.

קלינטון הביעה הזדהות עם הסטודנטים אשר התלוננו על המחיר היקר של הלימודים באוניברסיטה. "אנשים מתקשים", אמרה בפני הסטודנטים במכללה הקהילתית קירקווד. "אני רוצה להיאבק למען אנשים כדי שלא יוכלו רק להסתדר, אלא להתקדם ולהישאר מקדימה".

קלינטון בניו יורק, אתמולצילום: בלומברג

המפגש המצומצם היה חלק מהאסטרטגיה של קלינטון להימנע בשלב ראשון מקהלים גדולים ולהתמקד במפגשים אינטימיים שבהם היא יכולה להקשיב ישירות לבוחרים.

גם באימייל ששלחה לתומכיה אתמול הדגישה קלינטון את סוגיית שכר הבכירים, וכתבה כי משפחות רבות בארה"ב עדיין חוות קשיים בשעה ש"המנכ"ל הממוצע משתכר פי 300 מהעובד הממוצע".

גורמים פרוגרסיבים במפלגה הדמוקרטית הופתעו מדבריה של קלינטון. "אני בהחלט רואה את הדחיפה מהאגף השמאלי, ואני חושב שזה נהדר", אמר ג'ארד מילרד, תומך של קלינטון שאף הופיע בסרטון ההכרזה שלה על ההתמודדות לנשיאות. מילרד אמר לרויטרס כי זהו סימן לכך שקלינטון מקשיבה לתומכים שלה שרוצים שתאמץ חלק מהרעיונות הכלכליים שמקדמת הסנאטורית אליזבת וורן. וורן, שהודיעה כי אין בכוונתה להתמודד בבחירות לנשיאות, תומכת בהידוק הרגולציה על הבנקים הגדולים ובהרחבת רשת הביטחון החברתית.

אחרים היו ספקנים יותר. לאו ג'רארד, נשיא בינלאומי של איגוד עובדי הפלדה בארה"ב, אמר כי "מוקדם מדי לשפוט את מה שאני רואה כדברי פתיחה קצרים מאוד. נראה מה יהיה בהמשך", אמר לכתבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker