סין צמחה בקצב האיטי ביותר זה שש שנים

התמ"ג של סין צמח ברבעון הראשון ב-7% בעקבות האטה חדה בתפוקה התעשייתית, ההשקעות ומגזר הנדל"ן

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

כלכלת סין צמחה בקצב האיטי ביותר זה שש שנים ברבעון הראשון של 2015, עם חולשה במגזרים חשובים אשר מצביעה על כך שהכלכלה השניה בגודלה בעולם מאבדת מומנטום.

התמ"ג של סין צמח ב-7% בשלושת החודשים שהסתיימו במארס, בהשוואה לרבעון המקביל בשנה שעברה, דיווחה היום לשכת הסטטיסטיקה הסינית. הצמיחה היתה בהתאם לתחזיות אנליסטים וליעד הצמיחה של הממשלה. האטה נרשמה בתפוקה התעשייתית, בהשקעות ובמכירות הקמעוניות. זוהי האטה לעומת הרבעון האחרון של 2014, בו צמח התמ"ג של סין ב-7.3%, ולעומת 2014 כולה, אז נרשמה צמיחה של 7.4% בכלכלה הסינית.  

הצמיחה היתה האיטית ביותר מאז הרבעון הראשון של 2009, כאשר המשבר הפיננסי העולמי האט את צמיחתה של סין לקצב של 6.6%. חבילת תמריצים גדולה הוציאה אז את הכלכלה מההאטה, אך הותירה את הממשלות המקומיות עם הררי חובות.

בהשוואה לרבעון הרביעי נרשמה ברבעון הראשון של 2015 צמיחה של 1.3%, לפי לשכת הסטטיסטיקה. זוהי האטה לעומת צמיחה של 1.5% ברבעון הקודם.

נתוני המכירות הקמעוניות, התפוקה התעשייתית וההשקעות היו כולם מתחת לתחזיות. הצמיחה בהשקעות בנכסים קבועים, מנוע חשוב של הצמיחה בסין, היתה האיטית ביותר מאז שנת 2000, בעוד שהתפוקה התעשייתית צמחה בקצב האיטי ביותר מאז המשבר הכלכלי העולמי ב-2008. גם מכיוון מגזר הנדל"ן החדשות לא היו טובות, עם עליה של 8.5% בהשקעות בנדל"ן – הקצב האיטי ביותר מאז 2009.

שורה של הורדות ריבית, הורדה של דרישות ההון בבנקים וצעדי הקלה במגזר הנדל"ן בחודשים האחרונים לא סייעו לבלום את ההאטה בסין, ולפי הערכת כלכלנים צפויים תמריצים נוספים בקרוב. 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker