חמישה דברים שאסור לכתוב בקורות חיים

אחראים על גיוס עובדים מקדישים רק שש שניות לעיון בכל קורות חיים שהם מקבלים, לכן הן חייבים להיות תמציתיים. "ביזנס אינסיידר" ערך רשימה של הדברים שאסור להכניס לקורות חיים

סוכנויות הידיעות

כל מי שאי פעם חיפש עבודה יודע כמה חשוב להשאיר רושם טוב בראיון העבודה. אך כדי להגיע לראיון הנחשק, צריך קודם כל לעבור את שלב סינון קורות החיים. וכדי שזה יקרה, צריך לוודא שקורות החיים יותירו רושם ראשון חיובי, ויעשו זאת באופן תמציתי.  

אתר "ביזנס אינסיידר" ערך רשימה של חמישה פרטים שלעולם אין לכתוב בקורות חיים, וציין כי "מנהלי גיוס עובדים מקדישים בממוצע רק שש שניות לעיון בכל קורות החיים, לכן אל תבזבזו את זמנם".

הנה חמישה הפרטים שאסור לפי ביזנס אינסיידר לכלול בקורות חיים, אם אתם רוצים שיזמינו אתכם לראיון עבודה.

ראיון עבודה
צילום: דרימסטיים

1. פוטנציאל לאפליה

ככלל עדיף לא לכלול בקורות חיים פרטים שעלולים לגרור אפליה מצד המעסיק הפוטנציאל, כמו למשל חברות או עבודה בארגונים דתיים או פוליטיים, או צילומים שלך.

2. כישורים מובנים מאליהם

הימנעו מלציין כישורים מובנים מאליהם כמו למשל "מיומנות באופיס". במקום זאת, עדיף להתמקד בתוכנות שייחודיות למגזר ולמקצוע שלך.

צילום: פרסומת

3. המלצות

המלצות צריכות להיות זמינות למעסיק הפוטנציאלי, אך הן צריכות להיות בקובץ או במסמך נפרד מקורות החיים.   

4. ניסיון עבודה לא רלוונטי

אין לציין ניסיון עבודה שאינו קשור למשרה שעליה מתמודדים, ויש לכלול בקורות החיים רק ניסיון מקצועי שעשוי להיות בעל ערך בעיני המגייס. "תשאירו את ניסיונכם כשליחי פיצה מאחוריכם", ממליץ ביזנס אינסיידר.

שליח פיצה
שליח פיצהצילום: אייל טואג

5. תיאורים מייגעים של משרות

יש להימנע מתיאורים ארוכים ומייגעים של משרות שבהן עבדת. כדי לקצר את תיאור המשרה ניתן להציג אותו בנקודות תמציתיות, ורצוי לדבוק רק בעובדות.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker