אפל ווטש הגיע לחנויות בסידני והונג קונג: "לא ידעתי שזה היום הראשון להשקה"

אפל מצפה שהשעון, המאפשר לבדוק אימייל, לשמוע מוזיקה ולבצע שיחות טלפון, יזכה לביקוש גבוה מהצפוי, אף ששעונים מתחרים של סמסונג וסוני רשמו מכירות חלשות

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

צרכנים באוסטרליה נהרו לחנויות אפל בסידני ביום שישי כדי להיות הראשונים בעולם שיניחו ידיהם על השעון החכם אפל ווטש, שלהערכת החברה יהיה להיט המכירות הבא. 

האפל ווטש זמין לרכישה באינטרנט ולסקירה על ידי צרכנים בחנויות החברה, אבל רק ב-24 באפריל יהיה ניתן לרכוש אותו בחנויות ולקחת אותו הביתה, כולל בחנויות יוקרה בפריז, לונדון וטוקיו - חלק מהאסטרטגיה של אפל למצב את המחשב הלביש כאביזר חובה.

ביום שישי בבוקר חנות הדגל של אפל ברובע הפיננסי בסידני היתה עמוסת צרכנים שקיוו לקבל הצצה למכשיר, אף שרק 20 מעריצים הצטופפו מחוץ לחנות לקראת פתיחתה - מספר צנוע ביחס לסטנדרטים של השקה גדולה של אפל.

אפל ווטשצילום: אי־פי

אלכסנדר בוק, מטייל מגרמניה, עמד מחוץ לחזית מגדל הזכוכית בו נמצאת החנות. הוא מקווה לחסוך מספיק כסף כדי לקנות את דגם הספורט של השעון, אמר לרויטרס. הדגם נמכר תמורת החל מ-349 דולר, בעוד הגירסה הסטנדרטית עולה 549 דולר בארה״ב. גירסת היוקרה, מצופה זהב 18 קראט, נושאת תג מחיר של 10,000 דולר ועשויה להגיע עד 17 אלף דולר. ״אני מרגיש עירום בלי שעון. אני חושב שאקנה אפל ווטש עם רצועת ספורט… אני עובד קשה מאוד כדי שאוכל לקנות את השעון״, אמר בוק לרויטרס.

בחנות אפל ברובע הקניות היוקרתי אומוטסנדו בטוקיו, עשרות קונים התגודדו סביב שני חלונות ראווה, צילמו תמונות של הדגמים השונים שמוצגים. ״האמת שמדדתי אותו לזמן קצר, והוא כל כך קל שאני לא מרגיש אותו על זרועי״, אמר לרויטרס יוסוקי הוסוי, איש מכירות בן 26.

בחנות אפל בהונג קונג לא היה תור, אף שחצי תריסר לקוחות התאספו ליד דלת הכניסה והריעו כשהחנות נפתחה. ״לא ידעתי שזה היה היום הראשון להשקה. אני כאן כדי לקנות אייפד״, אמרה לקוחה בת 26 בשם ג׳יאן, שמבקרת בעיר ממחוז צ׳ונגקינג בסין. ״אני אעיף מבט על השעון אחרי זה״.

בהתבסס על העניין שהביעו לקוחות בחנויות החברה, אפל מצפה שהשעון, המאפשר לבדוק אימייל, לשמוע מוזיקה ולבצע שיחות טלפון בחיבור עם אייפון, יזכה לביקוש גבוה מההיצע בהשקתו, מסרה החברה ביום חמישי.

תחזיות המכירות השונות נבדלות זו מזו במידה רבה. פייפר ג׳פרי צופה מכירות של 8 מיליון יחידות, בעוד בגלובל סקיוריטיז ריסרצ׳ צופים מכירות של 40 מיליון יחידות. לשם השוואה, אפל מכרה בשנה שעברה 200 מיליון יחידות אייפון. אולם השעון של אפל מצופה לעקוף במידה משמעותית את מכירות השעונים המתחרים של סמסונג, סוני ופיטביט, שעד כה משכו עניין מועט מצד לקוחות.

התורים בטוקיו להשקה של האייפון 6

אנשים ממתינים להשקה של אייפון 6 מחוץ לחנות של אפל בטוקיו, בספטמברצילום: רויטרס
צילום: בלומברג

התורים בסידני להשקה של האייפון 6

צילום: רויטרסצילום: REUTERS

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ