תחזית פסימית: רווחי החברות בוול סטריט - הגרועים ביותר זה שש שנים

עונת הדו"חות תיפתח הלילה עם דו"חות אלקואה; התחזקות הדולר והיחלשות הנפט הם בין הגורמים העיקריים לירידת רווחי החברות ברבעון הראשון

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

וול סטריט נערכת למה שצפויה להיות עונת הדו"חות הגרועה ביותר מאז 2009, אך זה עדיין לא מורגש בשווקים.

אף שנרשמו ירידות בשבועות האחרונים, עדיין אין בהלה של בריחה ממניות למרות שהתחזיות לרווחי החברות במדד S&P 500 ברבעון הראשון ירדו מאז 1 בינואר, בגלל הזינוק בדולר, נפילת מחירי הנפט ועוד חורף קשה שעבר על ארה"ב.

עונת הדו"חות תיפתח היום בלילה עם דו"חותיה של חברת האלומיניום אלקואה. בשבוע הבא יפרסמו את דו"חותיהם הבנקים הגדולים - הראשון שבהם הוא ג'יי פי מורגן -  ותאגידים כמו ג'נרל אלקטריק.

לפי ההערכות, ירדו רווחי החברות במדד S&P 500 ב-2.8% לעומת הרבעון המקביל בשנה שעברה, מה שהופך אותו לגרוע ביותר מאז הרבעון השלישי של 2009, זמן קצר לאחר שארה"ב יצאה מהמיתון הגדול.

סוחר בוול סטריט
מסחר בוול סטריטצילום: אי–פי

לביטחון המשקיעים תרמו ההערכות כי הבנק הפדרלי ימשיך לדחות את העלאת הריבית הראשונה מזה כמעט עשור. מדד S&P 500 אמנם ירד ב-1.7% במארס, אך הוא עדיין גבוה ב-0.8% מרמתו בתחילת השנה.

רווחי החברות ב-S&P 500 בדרך כלל עולים על תחזיות האנליסטים, ואסטרטגים אומרים כי הירידה החדה בתחזיות מציבה רף נמוך שהחברות יכולות לעבור. חברות האנרגיה צפויות לספוג את הירידה החדה ביותר בעונת הדו"חות הקרובה, אם כי אנליסטים הורידו את התחזיות כמעט לכל המגזרים.

התחזית לרווחי החברות ב-S&P 500 הן השליליות ביותר מאז הרבעון הרביעי של 2013, לפי נתוני תומסון רויטרס. מבין 128 תחזיות של חברות במדד, 105 היו שליליות ורק 17 חיוביות. מבין אותן 105 אזהרות רווח ברבעון, 69 חברות לפחות ציינו את התחזקות הדולר כגורם חשוב, לפי ניתוח של תומסון רויטרס. הדולר התחזק ב-9% מול סל של מטבעות מרכזיים בעולם ברבעון הראשון. לפחות 11 חברות ציינו את נפילת מחירי הנפט כגורם שהשפיע לרעה על הרווחים, ו-13 ציינו את האנרגיה דווקא כגורם חיובי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker