סוף למאבק הענקים: בעלי מניות יוקוס ורוסנפט יישבו כל המחלוקות המשפטיות

תביעות שהוגשו במדינות ברחבי העולם בעשור החולף בוטלו במסגרת הסדר אליו הגיעו המשקיעים בענקית הנפט פושטת הרגל וחברת הנפט הממשלתית הרוסית

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

בעלי מניות לשעבר של חברת הנפט הרוסית פושטת הרגל יוקוס יישבו את כל המחלוקות המשפטיות בשורה של מדינות ברחבי העולם בין החברה לבין חברת הנפט הממשלתית הרוסית רוסנפט, נאמר בהודעה שפירסמו היום בעלי המניות ורוסנפט.

מרבית נכסי יוקוס נרכשו על ידי רוסנפט לאחר שיוקוס הוכרזה כפושטת רגל ומייסדה מיכאיל חודורקובסקי נכלא בגין העלמת מס והונאה לאחר שיחסיו עם הקרמלין התערערו. התביעות שעל יישובן הודיעו הצדדים היום נידונות בבתי המשפט מאז שנת 2007.

בעלי מניות יוקוס הגישו מספר תביעות משפטיות נגד רוסנפט, בדרישה לקבל פיצויים בסכום של עד ארבעה מיליארד דולר. חלק מהתביעות, שהוגשו בשמם של כ-55 אלף בעלי מניות, שכבר התקבלו על ידי בתי משפט, אינן נוגעות להסכם שעליו הודיעו היום הצדדים.

"תנאי ההסדר הם סודיים. יוקוס יכולה לאשר כי ההסדר חל על כל אזורי השיפוט. ההסדר בין יוקוס לרוסנפט נכנס לתוקפו באופן מיידי", אמרה נציגה של בעלי המניות לשעבר של יוקוס, קלייר דיוידסון, בהודעה שפירסמה.

עוד הוסיפה כי פסיקה בשנה שעברה של בית הדין לבוררות בהאג המחייבת את ממשלת רוסיה לשלם פיצויים של כ-50 מיליארד דולר למשקיעי יוקוס, אינה מושפעת מההסדר שהושג, וכך גם פסיקה בסך 1.8 מיליארד יורו (1.94 מיליארד דולר) נגד רוסיה שקיבל בית המשפט האירופי לזכויות אדם.

רוסנפט מסרה כי הצדדים הגיעו להסדר וחתמו על כל המסכים הנדרשים המבטיחים את ביטולן של תביעות משפטיות שהוגשו בהולנד, אנגליה, רוסיה, ארה"ב ומדינות נוספות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום