פדיחה עולמית: פרטים אישיים של אובמה ומנהיגי העולם דלפו בטעות

פקיד במשרד ההגירה של אוסטרליה שלח בטעות מספרי דרכון, פרטי אשרות כניסה ונתונים אישיים מזהים אחרים של 31 מנהיגי מדינות שהשתתפו בפסגת ה-G20 בנובמבר

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים5
לוגו גרדיאן
גרדיאן

פרטים אישיים של מנהיגי העולם בפסגת G20 האחרונה דלפו בטעות על ידי מחלקת ההגירה של אוסטרליה, שלא טרחה לעדכן את המנהיגים על פרצת הפרטיות. 

״גרדיאן״ חושף כי עובד בסוכנות ההגירה האוסטרלית שלח בטעות מספרי דרכון, פרטי אשרות כניסה ונתונים אישיים מזהים אחרים של כל מנהיגי העולם שהשתתפו בפסגה למארגנים של טורניר גביע אסיה בכדורגל. 

בין המנהיגים שהשתתפו בפסגה בבריסבן בנובמבר ושפרטיהם נחשפו: נשיא ארה״ב ברק אובמה, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל, נשיא סין שי ג׳ינפינג, ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, ראש ממשלת יפן שינזו אבה, נשיא אינדונזיה ג'וקו וידודו, וראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון. 

אובמה נושא דברים בבית הלבן, אתמולצילום: רויטרס

הנציבות לפרטיות בממשלת אוסטרליה קיבלה פנייה ממנהל מחלקת האשרות במשרד ההגירה, בה עודכנה על דליפת המידע ב-7 בנובמבר 2014 והתבקשה לספק ייעוץ בדחיפות. 

בתכתובת דוא״ל שנשלחה למשרד הנציבות לפרטיות ונחשפה הודות לחוק חופש המידע באוסטרליה, הדליפה יוחסה לעובד ששלח את הנתונים בטעות באימייל לחבר בועדה המקומית המארגנת של משחקי אסיה, שנערכו בינואר באוסטרליה. בין היתר כוללים הנתונים את השמות, תאריך הלידה, תפקיד, מספר דרכון, מספר אשרת ויזה ונתוני ויזה נוספים של 31 מנהיגים בינלאומים שהשתתפו בפסגת ה-G20.

משרד ההגירה האוסטרלי המליץ שמנהיגי העולם לא יעודכנו על הדליפה של פרטיהם האישיים. ״בהתחשב בכך שהסיכונים לדליפת המידע הם מאוד נמוכים ובפעולות שנעשו להגביל את המשך ההפצה של האימייל, אני לא סבור שיש חובה לעדכן את הלקוחות על הדליפה״, נכתב. ההמלצה לא לחשוף את הדליפה למנהיגי העולם עשויה לעלות בקנה אחד עם חוקי הפרטיות בחלק מהמדינות.

מחלקת ההגירה של אוסטרליה היתה אחראית בעבר לדליפת המידע הגדולה ביותר של סוכנות ממשלתית במדינה. בפברואר 2014 חשף ״גרדיאן״ כי הסוכנות חשפה בטעות בקובץ פתוח באתר האינטרנט שלה נתונים אישיים של כמעט עשרת אלפים הנמצאים במעצר - רבים מהם מחפשי מקלט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker