משתמשים רשומים באובר ובריטיש אירווייז? יתכן שהחשבון שלכם נפרץ

האקרים פרצו ככל הנראה לחשבונות של אובר ובריטיש אירווייז, ותקיפות סייבר בוצעו גם נגד אתר המפתחים GitHub ושירות התקשורת הארגוני סלאק

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

גל נוסף של תקיפות סייבר נרשם בימים האחרונים, כשהאקרים פרצו לשורה של אתרים, בהם בריטיש אירווייז, אתר המפתחים GitHub ושירות התקשורת הארגוני סלאק. כל החברות עידכנו את גולשיהן על התקיפות, שלעת עתה לא נראה שיש ביניהן קשר. 

בנוסף, משתמשים של אפליקציית המוניות אובר דיווחו על פריצות לחשבונות שלהם, אף שהחברה מסרה כי לא מצאה כל עדות לתקיפת סייבר.

במקרה של בריטיש אירווייז, הפריצה בוצעה לאתר מועדון הנוסע המתמיד של חברת התעופה הבריטית, ומשתמשים דיווחו כי נגנבו מהם נקודות, המקנות בין היתר טיסות ומלונות בחינם. נוסע אחד טען כי חשבונו נפרץ והוזמן ממנו חדר במלון בספרד, ואילו אחרים מצאו שחשבונם רוקן לחלוטין מנקודות. במקרים אחרים שונו נתונים אישיים, כמו מספרי טלפון וסיסמאות. מספרי הטלפון שונו למספרים רוסיים, מה שעשוי להעיד על מקור התקיפה.

בריטיש איירווייסצילום: בלומברג

מומחי אבטחה העלו השערה שבריטיש אירווייז שלחה דוא״ל למשתמשים ובו ביקשה מהם להקליק על קישור כדי לאתחל מחדש את הסיסמא שלהם. ״זה תכסיס קלאסי של פושעים שמנסים לדוג נתוני כניסה לחשבונות״, אמר ל-BBC מומחה האבטחה גראהם קלוליי. החברה מסרה שהיא הסירה את הקישור מאימיילים ששלחה והציעה ללקוחות ליצור קשר עם מרכז השירות שלה.

המתקפה על אתר GitHub, שלו 8 מיליון מפתחי תוכנה רשומים, נועדה להפיל את השירות. לפי דיווחים, מקור התקיפה מצביע על מחשבים בסין, שכן אתר GitHub מספק מידע ושיטות לעקוף את הצנזורה על האינטרנט במדינה.

סלאק, שירות התקשורת הארגוני מארה״ב שמשלב בין דוא״ל, מסנג׳ר ושירותי אחסון, דיווח כי ספג התקפה על שרתיו בפברואר. לאחרונה הוערך השירות, שזוכה להצלחה גוברת, בשווי של 2.8 מיליארד דולר. החברה מסרה כי היא סבורה שהאקרים פרצו למאגר נתונים שמאפשרים לצפות בשמות משתמשים, כתובות דוא״ל וסקייפ. מסלאק מסרו כי החברה הטמיעה בת שני שלבים לכניסה לשירות, לצרכי אבטחה.

במקרה של אובר, אתר החדשות Motherboard דיווח כי נתוני כניסה לחשבונות אובר מוצעים למכירה תמורת  החל מדולר. משתמש מלונדון דיווח שאדם אחר עשה שימוש בחשבונו לנסיעות בניו יורק, שהסתכמו ב-556 דולר. משתמשים אחרים פירסמו מקרים דומים בטוויטר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker