המיליארדר ג'ורג' סורוס: אשקיע מיליארד דולר באוקראינה אם מדינות המערב יעזרו

סורוס חושב שדרושות ערבויות ממשלתיות וסיוע של מדינות כדי לעודד השקעות פרטיות באוקראינה ולהגן על המדינה מפני הפלישה הרוסית

לוגו רויטרס
רויטרס
לוגו רויטרס
רויטרס

המיליארדר ג'ורג' סורוס מוכן להשקיע מיליארד דולר באוקראינה אם מדינות המערב יתחייבו לסייע להשקעות הפרטיות שם. סורוס קרא בעבר למערב להגביר את הסיוע לאוקראינה, ופרש תכניתו לחבילת סיוע בסך 50 מיליארד דולר שלדעתו נחוצה לכלכלה האוקראינית ויכולה לשמש כהגנה מפני ההתרחבות הרוסית האגרסיווית אל תוך המדינה.

"המערב יכול לסייע לאוקראינה באמצעות הגדלת משיכתה למשקיעים. ביטוח סיכונים פוליטיים הוא הכרחי. הוא יכול להינתן באמצעות הלוואות כנגד מניות בריביות של האיחוד האירופי – בקרבת אפס", אמר סורוס בראיון לעיתון האוסטרי "דר סטנדרד".

"אני מוכן ומזומן. יש רעיונות השקעה מעשיים, למשל, בפרוייקטי חקלאות ותשתיות. אני מוכן להשקיע מיליארד דולר. על ההשקעה להניב רווח - הארגון שלי ירוויח מכך. אך מעורבות של המגזר הפרטי דורשת הנהגה פוליטית חזקה", אמר סורוס.

צילום: בלומברג

סורוס, יליד הונגריה שהיגר עם משפחתו לארה"ב, עשה את הונו בתחום קרנות הגידור, והתפרסם בהימור נגד הליש"ט ב-1992, שהפיל את המטבע הבריטי ואילץ את בריטניה לנטוש את ההצמדה למרק הגרמני. סורוס ציין בראיון שהתפרסם היום כי הוא מעריך שהסיכוי שיוון תנטוש את גוש היורו הוא שליש. בשבוע שעבר, אמר בראיון בבלומברג כי הסיכוי הוא 50%.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ