למי הזכות על השם רוטשילד? קרב ענקים משפטי בין שני ענפי השושלת

הבנק השווייצי הפרטי אדמונד דה רוטשילד יבקש מבית משפט בצרפת להוציא צו נגד השימוש בשם רוטשילד על ידי הענף הצרפתי של המשפחה, שהתאחד לפני שלוש שנים עם הענף הבריטי

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
סוכנויות הידיעות

שני הענפים הגדולים של שושלת הבנקאים היהודית רוטשילד, נמצאים על סף קרב משפטי על הזכות להשתמש בשם המשפחה בעסקיהם, דיווח העיתון "פייננשל טיימס".

הבנק השווייצי הפרטי אדמונד דה רוטשילד מתכוון להגיש בקשה לבית משפט בצרפת להוציא צו נגד פריז אורליאן, החברה האם של חברת הייעוץ הפיננסי של ענף משפחת רוטשילד בצרפת, בטענה כי זו מציגה את עצמה בתור "החברה האם של קבוצת רוטשילד", ויוצרת בכך רושם מוטעה לפיו ברשותה זכות בלעדית לשימוש בשם שושלת הבנקאים הנודעת, אמרו גורמים המעורים במצב לטיימס.

הולנד משוחח עם הסופר מארק הלטר (משמאל) והבנקאי דוויד דה רוטשילד (מימין)צילום: אי־פי

"לאף גוף אין זכות לתבוע בלעדיות על השם רוטשילד", אמר לטיימס אדם המקורב לחברת אדמונד דה רוטשילד.

הפנייה לאפיקים משפטיים משקפת הסלמה ביחסים בין שני הענפים הגדולים של משפחת רוטשילד - השווייצי והצרפתי - ומהווה את אחד הצעדים הראשונים שבהם נוקטת אריאן דה רוטשילד, אשר מונתה למנכ"לית הבנק השווייצי של רוטשילד בסוף ינואר.

הענף הצרפתי של עסקי הבנקאות של משפחת רוטשילד התאחד עם הענף הבריטי של השושלת לפני שלוש שנים תחת חברת ההחזקות פריז אורליאן, לאחר שנים ארוכות של יחסים עכורים, ומנוהל כעת במשותף תחת חברה אם צרפתית, אשר מהווה את הזרוע הבנקאית הגדולה ביותר של משפחת רוטשילד.

זו אינה הפעם הראשונה בה פיצולים בעסקים מעיבים על היחסים בתוך שושלת הבנקאים שייסד מאיר אמשל רוטשילד לפני יותר מ-200 שנה ואשר ייעצה למלכים, קיסרים וענקי תעשייה.

לפני כ-35 שנים, ג'ייקוב רוטשילד הבריטי התפצל מהסניף העיקרי של המשפחה בבריטניה והקים חברת השקעות משלו. בשנת 2013 הוא נכנס לשותפות עם הענף השווייצי אדמונד דה רוטשילד.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker