ארה"ב "איבדה" בתימן נשק בשווי של חצי מיליארד דולר

למשרד ההגנה האמריקאי אין מידע בנוגע לשימוש שנעשה בכלי נשק מתוחכמים שהעניקה לצבא תימן והוא חושש כי הוא עבר לשליטת המורדים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

המתיחות בתימן שהובילה לסגירת השגרירות בצנעה בחודש שעבר גרמה לפנטגון להודות שארה"ב "איבדה" נשק בשווי של חצי מיליארד דולר בתימן – כך מדווח "וושינגטון פוסט". ארה"ב העניקה לממשל התימני כלי נשק רבים שכעת לא ידוע מי עושה בהם שימוש. בין היתן, נמצאים בתימן מסוקים, האמרים ותחמושת.

בכירים בארה"ב הודו כי הם חוששים שחלק גדול מהנשק נמצא בשימוש של מורדים תימניים שמגובים על ידי ממשלת איראן ואולי הגיעו גם לקבוצות מורדים של אל-קעידה. "בשבועות האחרונים נערכו דיונים בדלתיים סגורות בין חברי קונגרס לבין גורמים בצבא ארה"ב בנוגע לציוד ולתחמושת", אמר גורם לעיתון. "לבכירים בפנטגון יש מידע מועט לגבי השימוש בנשק והם לא יכולים לעשות הרבה כדי למנוע מהנשק להגיע לידיים הלא נכונות". דובר מטעם הפנטגון סירב להגיב לפרסומים.

בין הציוד שנעלם ניתן למנות 4 מסוקי קוברה, 2 מטוסי ססנה, מטוס תובלה, 160 האמרים, 2 ספינות סיור, 200 אקדחי גלוק, 200 רובי 4M, 300 משקפות לראיית לילה, שכפ"צים, תחמושת ועוד.

מורדים חותים בבירת תימןצילום: אי־פי

בינואר הודח נשיא תימן שזכה לתמיכה אמריקאית על ידי המורדים החות'ים. מזכ"ל האו"ם, באן קי-מון אמר כי "תימן קורסת לנגד עיננו. אנחנו לא יכולים לעמוד ולצפות מנגד". עוד דווח כי בוטל משלוח נשק בשווי של 125 מיליון דולר שהיתה אמורה להעביר השנה ארה"ב לתימן.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ