אפילו טנק לא עזר לו: האיש שפוטר בגלל מריבה על סטייק וצ'יפס

עצומה עם מיליון חתימות ואפילו טנק במשרדי בי.בי.סי לא הצליחו למנוע את פיטוריו של מנחה התוכנית המוטורית הפופולרית "טופ גיר"

גרדיאן
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן
סוכנויות הידיעות

רשות השידור הבריטית, בי.בי.סי, הודיעה היום על פיטוריו של ג'רמי קלארקסון, מנחה התוכנית המוטורית הפופולרית "טופ גיר", לאחר שהכה את אחד ממפיקי התוכנית אשר נזקק כתוצאה מכך לטיפול רפואי.

מנהל בי.בי.סי, טוני הול, אמר כי החליט בצער רב על סיום עבודתו של קלארקסון, אולם הוסיף כי המנחה חצה את הגבול בהתנהגותו. ההודעה על סיום העסקתו של קלארקסון, באה 16 ימים לאחר שהושעה בעקבות התקרית האלימה.

על פי ממצאי חקירה שערך בי.בי.סי בעקבות האירוע, קלארקסון, בן 54, גידף את המפיק אויסן תימון, בן 36, ואיים עליו במשך כ-20 דקות, ולאחר מכן חבט בו וגרם לו לדימום בשפה התחתונה, רק מכיוון שבתום יום צילומים ארוך התברר לקלארקסון כי המטבח בבית המלון כבר סגור, וכי לא יוכל לסעוד את לבו בסטייק וצ'יפס.

"הוא עבר את הגבול", אמר הול, "אינני מוכן להשלים עם מה שהתרחש במקרה זה. איש צוות - שאינו אשם בדבר - נאלץ להגיע לחדר מיון בעקבות תקיפה גופנית ומילולית מתמשכת ובעלת אופי קיצוני".

"מבחינתי, זה עבר את הגבול. לא תיתכן מדיניות איפה ואיפה על סמך בכירות בעל התפקיד או שיקולים מסחריים ויחסי ציבור", הוסיף הול. "בצער רב הודעתי היום לג'רמי קלארקסון כי בי.בי.סי לא יחדש את החוזה עמו".   

מעריציו הרבים של קלארקסון התגייסו למענו לאחר שהושעה מתפקידו בעקבות התקרית האלימה מוקדם יותר החודש. בתחילת השבוע, הגיעו כמה מתומכיו עם טנק למשרדי בי.בי.סי בלונדון, שם הגישו להנהלה עצומה החתומה על ידי מיליון בני אדם הקוראת להשיב את קלארקסון לתפקידו.

למעלה מחמישה מיליון בני אדם צופים מדי שבוע בתוכנית "טופ גיר", הנחשבת לאחת התוכניות הפופולריות ביותר של בי.בי.סי, ומניבה לרשות השידור הבריטית הכנסות של כ-50 מיליון ליש"ט בשנה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker