התשובה לאפל ווטש: גוגל, אינטל ויצרנית שעוני היוקרה טאג הויר ישיקו שעון חכם

ראש חטיבת שעוני היוקרה של לואי ויטון: "זה עמק הסיליקון פוגש את שווייץ"; השקת השעון החכם צפויה ברבעון הרביעי של השנה

בלומברג
סוכנויות הידיעות
בלומברג
סוכנויות הידיעות

ענקית הטכנולוגיה גוגל , חברת השבבים אינטל ויצרנית שעוני היוקרה השווייצית טאג הויר (TAG Heuer) יוציאו במשותף בהמשך השנה שעון חכם יוקרתי שאמור להתחרות באפל ווטש שהושק על ידי אפל מוקדם יותר החודש.

השקתו של השעון החכם צפויה בין אוקטובר לדצמבר, אמר ז'אן-קלוד ביוור, ראש חטיבת שעוני היוקרה של לואי ויטון מואט הנסי (LVMH) - הבעלים של טאג הויר. "עמק הסיליקון פוגש את שווייץ", אמר ביוור במסיבת עיתונאים שערך היום. "החיבור בין ייצור שעונים שווייצי לבין עמק הסיליקון הוא חיבור בין חדשנות טכנולוגית לאמינות בתחום ייצור השעונים", הוסיף.

לדבריו, השעון החכם של טאג הויר יורכב בשווייץ אולם לא יכול לשאת את התווית "תוצרת שווייץ" מכיוון שייצור המעבד שלו יתבצע מחוץ למדינה.  

בשנה שעברה הודיעה גוגל כי תשתף פעולה עם יצרני שעונים חכמים וחברות שבבים כדי להתאים את תוכנת אנדרואיד לשעונים חכמים. בין שותפים בפרויקט "אנדרואיד וויר" (Android Wear) נמנים ענקית השבבים אינטל כמו כן יצרניות השעונים החכמים סמסונג אלקטרוניקס ו-LG אלקטרוניקס.

שעון moto 360צילום: אי־פי

מוקדם יותר החודש נכנסה ענקית מוצרי האלקטרוניקה אפל לראשונה לתחום הטכנולוגיה הלבישה היוקרתית עם השקתו של אפל ווטש, שמחיר הדגם היוקרתי שלו מגיע ל-17 אלף דולרים. אפל ווטש עורר דאגה בקרב יצרניות שעונים שווייציות שכן המחיר ההתחלתי של הדגם המוזל שלו הוא כ-350 דולרים, וצפוי לנגוס במכירות של שעונים שווייציים זולים יחסית. בה בעת, אפל ווטש גם מדאיג חברות טכנולוגיה החוששות לפגר אחרי אפל בתחום הטכנולוגיה הלבישה.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ