מכשול נוסף לאובר: בית משפט בגרמניה אסר את שירות שיתוף הנסיעות שלה

בית המשפט אסר לחברה להשתמש בנהגים להם אין רשיון מונית, בעקבות תביעה של איגוד מוניות גרמני הטוען כי אובר מנסה לעקוף תקנות בטיחות וביטוח

לוגו אי-פי
אי-פי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו אי-פי
אי-פי

בית משפט בגרמניה אסר על שירות ההסעות אובר להציע את שירות שיתוף הנסיעות שלה, אוברפופ, ברחבי המדינה היום. זוהי צרה נוספת עבור החברה, הנתקלת בהתנגדות רגולטורית רבה ברחבי אירופה. דובר בית המשפט של פרנקפורט, ארנה האסה, אמר כי ניתנה היום פסיקה האוסרת על אוברפופ להציע נסיעות עם נהגים להם אין רשיון מונית. אובר תוכל לערער על הפסיקה.

הפסיקה נובעת מתביעה שהוגשה נגד אובר על ידי אחד מאיגודי המוניות הגרמניים. היא נשמעה בבית משפט בפרנקפורט, כיוון שזוהי אחת הערים בהן השיקה אובר את פעילות שיתוף הנסיעות שלה בגרמניה. בית המשפט הוציא צו מניעה האוסר על פעילות אובר בקיץ האחרון, אך הסירו לאחר כמה שבועות, באומרו כי אף שהוא מעריך שפעילות אובר אינה חוקית, הוא לא רואה הצדקה בצו חירום.

אובר נתקלה בבעיות גם בהולנד, ספרד וצרפת, כאשר בצרפת נאסר השירות למעשה. אובר אמרה כי היא מצרה על הפסיקה בפרנקפורט, וכי "זוהי תבוסה עבור כל מי שרוצים יותר בחירה בתחבורה האישית שלהם". עוד הוסיפה אובר כי היא עובדת על פעילות שיתוף נסיעות חלופית "המותאמת באופן ספיציפי לדרישות הרשמיות בגרמניה", אך לא פירטה. איגודי מוניות מאשימים את אובר בכך שהיא מאפשרת לנהגיה לעקוף תקנות בטיחות וביטוח שמוניות מסורתיות חייבות לעמוד בהן.

גם בארה"ב נתקלה אובר בבעיות. בשבוע שעבר התיר בית משפט בסן פרנסיסקו לנהגי אובר ומתחרתה ליפט להגיש תביעות ייצוגיות נגדן. הנהגים טוענים כי יש להכיר בהם כעובדי החברות, ולפיכך כזכאים לתנאים סוציאליים ולכיסוי הוצאות. החברות טוענות כי הנהגים הם עצמאיים שהן מגייסות לאספקת שירותים, מה שמאפשר את המודל העסקי שלהן.

צילום: אי־פי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker