מקדונלד'ס העולמית עוברת לעוף בלי אנטיביוטיקה - אז למה לא בישראל?

רשת המזון המהיר הודיעה שתפסיק בשנתיים הקרובות לגדל עופות עם אנטיביוטיקה, כדי להפיג חששות מפני מיקרואורגניזמים מסוכנים העמידים לאנטיביוטיקה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

רשת מקדונלד'ס העולמית הודיעה בשבוע שעבר שהיא תעבור לגידול עופות ללא אנטיביוטיקה, מהלך שעשוי להביא ללחצים על KFC, רשת מסעדות העוף המטוגן הגדולה בעולם,  מצד צרכנים וארגוני סביבה שידרשו לשנות את הדרך בה העופות שלה גדלים.

מקדונלד'ס תפסיק בשנתיים הקרובות לגדל עופות עם אנטיביוטיקה החיונית למאבק בזיהומים בקרב בני אדם, כדי להפיג חששות שהשימוש בה בייצור בשר האיץ את העלייה של מיקרואורגניזמים מסוכנים העמידים לאנטיביוטיקה, כפי שדיווח רויטרס בשבוע שעבר. בתוך מספר ימים הודיעה לרויטרס ענקית הקמעונות קוסטקו שבכוותה להפסיק מכירת עופות ובשר שגודלו עם אנטיביוטיקה אנושית.

מדענים ומומחי בריאות טוענים כי בכל פעם שאנטיביוטיקה ניתנת, הדבר הורג את החיידקים החלשים יותר ויכול לגרום לחזקים ביותר לשרוד ולהתרבות. שימוש תדיר באנטיביוטיקה במינון נמוך, פרקטיקה שנמצאת בשימוש בקרב חלק ממגדלי הבשר, יכול להגביר את התהליך הזה. הסיכון, הם אומרים, הוא שמיקרואורגניזמים עמידים לאנטיביוטיקה יפתחו עמידות מקיפה לאנטיביוטיקה חשובה וחיונית.

סניף מקדונלד'ס בספרינגפילד, אילינויצילום: אי–פי

הן מקדונלד'ס והן יום-בראנדס, המחזיקה ברשת KFC, מגבירות את המאמצים שלהן להחזיר קהל צרכנים צעיר ועשיר יותר שעבר לרשתות כמו צ'יפוטלה מקסיקן גריל ופאנרה ברד, שמציעות ארוחות עם מרכיבים איכותיים וללא אנטיביוטיקה. רשת KFC בסין סבלה לפני שנתיים מפגיעה קשה במכירות אחרי דיווחים בתקשורת המקומית שכמה מגדלי עוף של KFC נתנו רמות מופרזות של אנטיביוטיקה לתרנגולות שלהם.

ממקדונלד'ס ישראל נמסר כי החברה לא מתכוונת להחליף את העוף בו היא משתמשת במסעדות הרשת. "מקדונלד'ס ישראל רוכשת את מוצרי העוף ממפעל תנובה (מאמא עוף) אשר הינו מאושר לייצוא לקהילייה האירופית ולארה"ב ולכן נמצא בפיקוח תמידי על-ידי השירותים הווטרינרים.  המשחטות שאיתן תנובה עובדת מאושרות לייצוא, והן נמצאות אף הן בפיקוח מלא של השירותים הווטרינרים. נושא מתן האנטיביוטיקה לבעלי חיים במשק מעוגן במדינת ישראל ברמה החוקתית ונאכף על-ידי משרד החקלאות ופיתוח הכפר. הרגולציה במדינת ישראל בכל הנוגע לתחום האנטיביוטיקה מבוסס על התקינה האירופאית והאמריקאית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker