לא רק בסקרים: ירידה בסיכוי שמעניקים המהמרים בעולם לנצחון של נתניהו

ההסתברות לכהונה נוספת של נתניהו באתרי ההימורים הבינלאומיים נפלה לפחות מ-70% לעומת יותר מ-80% לפני שבוע

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים8
סוכנויות הידיעות

לצד סקרים לקראת הבחירות לכנסת בישראל שמצביעים על כך שהמחנה הציוני פותח פער על פני הליכוד, גם אתרי הימורים בינלאומיים מצביעים על ירידה קלה בסיכויים של ראש הממשלה בנימין נתניהו להיבחר לכהונה נוספת, אם כי ההסתברות עדיין נוטה בבירור לטובתו.

כך למשל, הגולשים באתר - המאפשר להמר על מגוון אירועים פוליטיים וכלכליים, החל מהמועד הצפוי של נפילת העיר מריאופול באוקראינה בידי בדלנים רוסיים וכלה בשיעור הצמיחה של כלכלת ארה"ב ברבעון הקרוב - מעניקים כעת סיכוי של 66% לכך שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל, לעומת סיכוי של 80% לפני שבוע. עם זאת, הסיכוי עודנו גבוה באופן משמעותי משפל של פחות מ-50% אליו נפלה ההסתברות לנצחון של נתניהו בחודש דצמבר.

הגולשים באתר הימורים אחר, , מעניקים סיכוי של 72% לכהונה נוספת של נתניהו כראש הממשלה, . עם זאת, גם כאן הסיכויים שמעניק פרדיקטיט לנתניהו עדיין גבוהים באופן ניכר ביחס לתחילת השנה, אז עמדו על פחות מ-50%.

הימורים באינטרנט על אירועים פוליטיים התאפשרו במשך שנים בבורסת ההימורים האירית אינטרייד, ש. מאז, אתרים רבים שעוסקים בחיזוי אירועים פוליטיים על פי הימורי הגולשים אינם מאפשרים עוד הימורים בכסף אמיתי, ומקור ההכנסות שלהם הוא ממכירת המידע שנצבר ללקוחות עסקיים. כך למשל, אתר פרדיקטווייז הוא פרויקט מחקר בו מעורבת מיקרוסופט, ואתר פרדיקטיט הוא פרויקט של אוניברסיטת ויקטוריה בוולינגטון ניו זילנד, שמטרתו היא לחוק את הערך הטמון באתרי הימורים לניבוי העתיד, על ידי בחינת חוכמת המונים.

רה"מ בנימין נתניהוצילום: אילן אסייג

במהלך שנות פעילותו הצליח אתר אינטרייד לנבא אירועים בדיוק רב יותר מכפי שעשו סקרי דעת קהל. כך למשל, לקראת הבחירות שנערכו בישראל בשנת 2009 צפו המשקיעים באינטרייד משלב מוקדם כי נתניהו ייבחר, ובמרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2004, אשר מרבית הסקרים הצביעו על כך שהמועמד הדמוקרטי ג'ון קרי מוביל ביתרון קטן על מתחרהו ג'ורג' בוש, העניק אתר אינטרייד יתרון דווקא לנשיא בוש - שאכן היה זה שזכה לבסוף בבחירות.

עם זאת, מומחים גורסים כי יש להתייחס בספקנות לתוצאות של אתרי הימורים ברשת. הסיבה העיקרית לכך היא הרקע של המהמרים, שאינו משקף בהכרח את האופי של מקבלי ההחלטות או של מומחים בסוגיות שעליהן מהמרים הגולשים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker