חיים סבן נערך להנפקת יוניוויז'ן לפי שווי של 20 מיליארד דולר

הבעלים של מפעילת רשת הטלוויזיה המובילה בשפה הספרדית בארה"ב שכרו את שירותי גולדמן סאקס ומורגן סטנלי לקראת הנפקה ראשונה לציבור של החברה

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

קבוצת משקיעים הכוללת את המיליארדר הישראלי-אמריקאי חיים סבן, שבבעלותה ענקית המדיה יוניוויז'ן - מפעילת רשת הטלוויזיה המובילה בשפה הספרדית בארה"ב - נערכת לקראת הנפקה ראשונה לציבור (IPO) של החברה לפי שווי של עד 20 מיליארד דולר, לפי דיווחים בארה"ב.

יוניוויז'ן שכרה את שירותי הייעוץ של בנקים גולדמן סאקס, מורגן סטנלי ודויטשה בנק לביצוע ההנפקה, לדברי אנשים המעורים במצב, דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

החברה עשויה לגייס לפחות מיליארד דולר בהנפקה לפי שווי של עד 20 מיליארד דולר, כולל חובות, לפי דיווח סוכנות הידיעות רויטרס.

ההנפקה, אשר לפי דיווח בלומברג צפויה להתבצע ברבעון השלישי של השנה, תוכל לסלול את הדרך עבור סבן ומשקיעים אחרים למכור את החזקותיהם את ביוניוויז'ן.

בשנה שעברה ניהלו בעלי יוניוויז'ן מגעים עם מספר קונים פוטנציאליים, בהם טיים וורנר ו-CBS, אולם השיחות לא הבשילו לכדי הסכם, ולכן הוחלט לבסוף לצאת בהנפקה.

סבן רכש את יוניוויז'ן בשנת 2007 ביחד עם קבוצת משקיעים תמורת 13.7 מיליארד דולר כולל נטילת חובות. אולם לאחר הרכישה סבלה יוניוויז'ן מבעיות רבות, שכן הרכישה הממונפת העמיסה עליה חובות כבדים שהגיעו ל-10.8 מיליארד דולר, אשר גררו הורדה של דירוג האשראי של החברה. בשנת 2008 אף הכתיר מגזין "בארונ'ס" את הרכישה כאחת הרכישות הממונפות הגרועות מעולם.

עם זאת, יוניוויז'ן פונה לקהילה ההיספנית הצומחת בארה"ב, ועל כן נחשבת לרשת שבקהל שלה יש פוטנציאל בלתי ממומש רב עבור מפרסמים בארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker