יוון נואשת להשיג עוד הכנסות: תגייס תיירים להלשין על מעלימי מס

הממשלה מתכננת לגייס תיירים, סטודנטים ואזרחים לרגל אחר חשודים בהעלמות מס

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

על אף להמשך מתן הסיוע ליוון, הכסף של אתונה אוזל במהירות. לכן היא מחפשת דרכים חדשות לגייס את הכסף, כולל רעיון שנוי במחלוקת לגיוס אזרחים ותיירים לרגל אחר אנשים שחשודים בהעלמות מס.

הקופה של יוון עלולה להתרוקן עד סוף החודש, בעקבות ירידה בהכנסות ממסים וחולשת הכלכלה. בכירים באתונה כבר רמזו כי יתכן שתתקשה לפרוע סכום כולל של 7 מיליארד יורו (7.7 מיליארד דולר) שהיא חייבת עוד החודש לקרן המטבע הבינלאומית ולנושים אחרים, או לעמוד בהתחייבויות השכר והפנסיה שלה לעובדי מדינה.

ממשלתו של אלכסיס ציפראס מתכננת להודיע היום על שורה של צעדים בתקווה שיסייעו להגדיל את הכנסותיה. הצעדים האלה כוללים את גיוסם של "מלשני מס" – תיירים, סטודנטים, עובדי משק בית ואנשים אחרים שעובדים במשרות לא מקצועיות – "שיתחזו, לאחר הכשרה בסיסית, ללקוחות, בשם רשויות המס, תוך שמחובר אליהם ציוד הקלטה", לפי מכתב שנלווה להצעות ששלח שר האוצר היווני יאניס וארופאקיס, לראש פורום שרי האוצר של גוש היורו, ירון דיסלבלום.

ינס בסטיאן, יועץ פיננסי באתונה וחבר לשעבר בצוות המשימה של הנציבות האירופית ליוון, מר כי הצעדים ממחישים את חומרת הבעיות הפיננסיות של יוון. המצב קשה, והממשלה הזו מגלה בזמן אמת כמה קשה לעמוד בהרבה התחייבויות", אמר. "זה מראה עד כמה הם נואשים למצוא מקורות מימון בכל מקום שבו הם יכולים לקבץ כמה גרושים". 

צילום: חגי עמית

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker