ביל קלינטון: אין בעיה שנסיכויות המפרץ יתרמו לנו

ביל והילארי קלינטון מפעילים קרן צדקה שקיבלה תרומות ממשלות זרות כמו של נסיכויות המפרץ, סעודיה וקנדה. מתנגדיה של קלינטון חוששים שזה עלול להשפיע על שיקול הדעת שלה אם תיבחר לנשיאה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

נשיא ארה"ב לשעבר,, הגן אתמול על התרומות שזורמות אל ארגוני צדקה שלהם ממשלות זרות אחרי שנמתחה ביקורת על כך שטענה כי התרומות עלולות לגרום לניגוד אינטרסים אם אשתו, , תרוץ לנשיאות ארה"ב.

קלינטון אמר כי אפשרי לעבוד עם ממשלות זרות, גם אם מישהו לא מסכים עם דברים מסוימים שהן עושות וכי הממשלות יכולות לתרום לקרן קלינטון אם התרומות מפורסמות ברבים. "אני חושב שזה דבר טוב", אמר באירוע של אוניברסיטת מיאמי בראיון עם מגיש הטלוויזיה לארי ווילמור.

"נסיכויות המפרץ נתנו לנו כסף האם אנחנו מסכימים עם כל מה שהם עושים? לא. אבל הם עוזרים לנו להילחם בדעאש", הוא הוסיף. איחוד נסיכויות המפרץ תרמו לקרן של קלינטון 1-5 מיליון דולר ב-2014, לפי רשימת תורמים שפורסמה באתר האינטרנט של הקרן.

ביל והילארי קלינטוןצילום: רויטרס

ממשלת נסיכויות המפרץ היא רק אחת מרשימה של כמה ממשלות שתרמו לקרן ובהן קנדה וסעודיה מאז שהילארי קלינטון שעשויה להתמודד על המועמדות של המפלגה הדמוקרטית לנשיאות ארה"ב פרשה מתפקידה כשרת החוץ של ארה"ב לפני כשנתיים.

לפני שהיא נכנסה לתפקיד ב-2009, הסכימו הקלינטונים ומשרד החוץ כי ממשלות זרות שתרמו בעבר לקרן כמו עומאן, אוסטרליה וקטאר, לא יוכלו להגדיל את התרומות שלהן וכי ממשלות חדשות לא יוכלו לתרום לקרן. כל חריגה מהכלל הזה היתה צריכה לעבור אישור של משרד החוץ שיבדקו חששות לניגוד עניינים. הקלינטונים הסכימו גם לפרסם בכל שנה את רשימת התורמים החדשים לקרן שעושה פעילות צדקה בכל העולם.

היריבים הפוליטיים של הילארי קלינטון אומרים כי התרומות יוצרות לכל הפחות מראית עין שהתרומות הועברו כטובה על מדיניות החוץ של ארה"ב. הילארי קלינטו נאמה באירוע לפני בואו של בעלה על זכויות נשים.

בשבוע האחרון נמתחה עליה ביקורת מיריביה הפוליטיים ומקבוצות לקידום שקיפות ומכה עיתונאים בגלל שהשתמשה בחשבון מייל פרטי בזמן שכיהנה בתפקיד שרת החוץ. היא לא התייחסה לנושא הזה ולא התייחסה לנושא התורמים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker