"דבר פחות, עשה יותר": ראש ממשלת יוון פותח חזית דווקא מול שר האוצר שלו

ר"מ יוון אישר כי הורה לשר האוצר וארופאקיס להפחית את החשיפה שלו בתקשורת אחרי שנהפך לכוכב בינ"ל, אך דווקא ביוון הוא זוכה ללעג

לוגו גרדיאן
גרדיאן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו גרדיאן
גרדיאן

, שר האוצר של שנהפך לכוכב תקשורת מאז שממשלת יוון הרדיקלית עלתה לשלטון, הוזהר על ידי ראש ממשלתו לדבר פחות ולעשות יותר. בראיון לשבועון הגרמני "דר שפיגל" אישר ראש הממשלה, , את הדיווחים שלפיהם הורה לווארופאקיס להוריד פרופיל.

כשנשאל אם ניסה לעצור את שר האוצר הכריזמטי שלו בגלל שהעניק יותר מדי ראיונות לתקשורת השיב ציפראס כי "ביקשתי פחות דיבורים ויותר מעשים מכל חברי מועצת השרים (הכינוי לממשלה), לא רק מווארופאקיס".

בעיתון "אווגי" של מפלגת השלטון סיריזה נכתב על "חשיפת היתר הרעילה" של וארופאקיס אחרי שהופועותיו בתקשורת גררו ביקורת ולעג בתקשורת היוונית. "אווגי" הזהיר כי וארופאקיס "יבזבז את כל הרווח" מהתמיכה שהשיג ליוון מאז שנהפך באופן בלתי צפוי לכוכב רוק כלכלי עולמי. "לאניס, אל תהרוס את זה", נכתב בעיתון. "כלכלה היא לא רק המדע של ניהול התקציב. היא קשורה גם לחיסכון במלים".

אלכסיס ציפראס (מימין) ויאניס וארופאקיסצילום: אי־פי

קריקטורה שפורסמה בעיתון היומי הליברלי "קאתימריני" ביום רביעי לעגה על נוכחותו הקבועה של וארופאקיס בטלוויזיה והציגה אשה שהורתה לבעלה להעביר ערוץ בכל פעם שווארופאקיס מופיע על המסך בזמן שהגבר משיב "אבל אני מעביר".

לקראת הפגישה עם שרי האוצר של גוש היורו שצפויה להיערך מחר ובה תטען יוון כי היא צריכה לגייס עוד כסף, וארופאקיס בדרך כלל מדבר ברהיטות נשמע זהיר באופן לא טיפוסי. בימים האחרונים הוא גם הפחית את הפעילות שלו ברשתות החברתיות. הציוץ האחרון שלו בטוויטר היה ב-1 במארס ובו כתב: "מוקדש לעיתונאים חושפי שחיתויות". במסיבת עיתונאים שכינס שאתונה בשבוע שעבר הוא סירב להשיב לשאלות עיתונאים והיה מאופק באופן חריג בנאום שנשא לאחר מכן.

ההדלפה המביכה ביום שישי של המכתב ששלח לשרי האוצר של אירופה ובו פורטו הרפורמות המתוכננות לקראת הפגישה ביום שני, בוודאי לא עזרה למצב הרוח שלו. ההצעה כי ממשלת יוון תעסיק צבא של פקחי מס חובבנים – כולל תיירים – כדי להילחם בהעלמות מס זכתה לתגובות משועשעות מפרשנים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker