סופו של "המופע הגדול בעולם": קרקס רינגלינג יפסיק להשתמש בפילים במופעיו

בעקבות ביקורת גוברת מצד פעילי זכויות בעלי חיים הודיע הקרקס האמריקאי, שנוסד לפני 145 שנה, כי יפסיק השימוש בפילים בתוך שלוש שנים

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

הקרקס האמריקאי המפורסם האחים רינגלינג וברנום אנד ביילי הודיע כי יפסיק להשתמש בפילים בהופעותיו בתוך שלוש שנים, בעקבות ביקורת גוברת מצד פעילי זכויות בעלי חיים על היחס לו זוכים הפילים במופעים הנודדים של הקרקס.

החברה בת 145 השנים, שנודעה כמי ששיווקה את מופעי הקרקס שלה בתור "המופע הגדול בעולם" ואשר הפיל הפך לסמלה, הגדירה את ההחלטה כ"חסרת תקדים" והתחייבה להפסיק את השימוש בפילים עד שנת 2018.

13 הפילים שמשתתפים כיום במופעי קרקס רינגלינג יועברו עד שנת 2018 למרכז מחקר פילים שהקימה החברה בפלורידה, נאמר בהודעה שפירסמה היום פלד אנטרטיינמנט (Feld Entertainment), החברה האם של רינגלינג. הפילים יצטרפו בכך ל-29 פילים שכבר מתגוררים בשטח של 800 דונם שהקצתה לשם כך החברה.

עם זאת, מופעי קרקס רינגלינג ימשיכו לכלול בעלי חיים אחרים, בהם נמרים, גמלים, סוסים וכלבים. המתחרה הגדולה של רינגלינג, סירק דה סוליי הקנדית, אינה משתמשת בחיות בר במופעיה.

צילום: גטי אימג`ס

אינגריד ניוקירק, נשיאת PETA - ארגון זכויות בעלי החיים הגדול בארה"ב - אמרה כי החלטת קרקס רינגלינג על הפסקת השימוש בפילים היתה צריכה להתקבל כבר לפני זמן רב. "זה 35 שנים ש-PETA מוחה נגד האכזריות של רינגלינג כלפי פילים", אמרה ניוקירק, אשר הוסיפה כי תאריך היעד להפסקת השימוש בשנת 2018 רחוק מדי. "שלוש שנים הן זמן רב מדי עבור פילה שהופרדה מהגור שלה. זה זמן רב מדי עבור בעל חיים שנודד בטבע עד 45 קילומטרים ביום להיות מוחזק קשור בשלשלאות. אם זאת החלטה רצינית, אז הקרקס צריך לבצע אותה עכשיו", הוסיפה ניוקירק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ