המהמרים בעולם כבר יודעים מי יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל

אתרי הימורים בינלאומיים מעניקים סיכוי של כמעט 80% לניצחון בבחירות בישראל של אחד המועמדים

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים94
סוכנויות הידיעות

בעוד שהסקרים לקראת הבחירות לכנסת בישראל מצביעים על מאבק צמוד בין הליכוד למחנה הציוני, הגולשים באתרי הימורים בינלאומיים כבר הכריעו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ייבחר לכהונה נוספת.

כך למשל, אתר ההימורים מעניק סיכוי של 81% לכהונה נוספת של נתניהו כראש הממשלה. יתר על כן, ההסתברות לכך מטפסת בהתמדה מתחילת השנה, אז עמדה על פחות מ-50%.

כתבות נוספות ב-TheMarker

צילום: מתוך אתר PredicIt

אתר אחר, , המאפשר להמר על מגוון אירועים פוליטיים וכלכליים - החל מהמועד הצפוי של נפילת העיר מריאופול באוקראינה בידי בדלנים רוסיים וכלה בשיעור הצמיחה של כלכלת ארה"ב ברבעון הקרוב - מאפשר לגולשים להמר על השאלה האם נתניהו עדיין יהיה ראש ממשלת ישראל בתחילת יוני, ובמשתמע מכך האם הוא ינצח בבחירות.

לפי האתר, ההסתברות לכך כעת היא 70% לעומת סיכוי של 30% לכך שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה בעוד חודשיים. הסיכויים הללו נותרו יציבים פחות או יותר במהלך החודשיים האחרונים, לאחר שבחודש דצמבר, במשך ימים ספורים, התהפכו היוצרות. באותה עת, העניק הייפרמיינד סיכוי של יותר מ-60% לכך שנתניהו לא יהיה ראש ממשלה בתחילת יוני, ואילו ההסתברות לכך שעדיין יהיה ראש הממשלה נפלה לפחות מ-40%.  

, אתר שמאפשר לגולשים לחזות אירועים פוליטיים בהם גם תוצאות הבחירות בישראל, קובע בוודאות כי נתניהו יזכה בבחירות לאחר שכל החיזויים בו בשאלת תוצאות הבחירות צפו נצחון של ראש הממשלה. עם זאת, מדובר במספר תחזיות זעום (כ-10 בלבד) ועל כן התוצאות במקרה זה אינן בעלות תוקף ממשי.

סטרטג'י-פייג' גם מאפשר להמר האם ישראל תתקוף את מתקני הגרעין של איראן עד תחילת ספטמבר השנה, ובמקרה זה 25 גולשים העריכו שכן, ואילו רק אחד צופה שלא תתרחש התקפה.

הימורים באינטרנט על אירועים פוליטיים התאפשרו במשך שנים בבורסת ההימורים האירית אינטרייד, . מאז, אתרים רבים שעוסקים בחיזוי אירועים פוליטיים על פי הימורי הגולשים אינם מאפשרים עוד הימורים בכסף אמיתי, ומקור ההכנסות שלהם הוא ממכירת המידע שנצבר ללקוחות עסקיים.   

במהלך שנות פעילותו הצליח אתר אינטרייד לנבא אירועים בדיוק רב יותר מכפי שעשו סקרי דעת קהל. כך למשל, לקראת הבחירות שנערכו בישראל בשנת 2009 צפו המשקיעים באינטרייד משלב מוקדם כי נתניהו ייבחר, ובמרוץ לנשיאות ארה"ב ב-2004, אשר מרבית הסקרים הצביעו על כך שהמועמד הדמוקרטי ג'ון קרי מוביל ביתרון קטן על מתחרהו ג'ורג' בוש, העניק אתר אינטרייד יתרון דווקא לנשיא בוש - שאכן היה זה שזכה לבסוף בבחירות.

עם זאת, מומחים גורסים כי יש להתייחס בספקנות לתוצאות של אתרי הימורים ברשת. הסיבה העיקרית לכך היא הרקע של המהמרים, שאינו משקף בהכרח את האופי של מקבלי ההחלטות או של מומחים בסוגיות שעליהן מהמרים הגולשים.

נתניהו בכנס בחירות, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker