מצרים: נסכים לייבא גז מישראל בתנאי שתלונה בינלאומית נגדנו תבוטל

שר הנפט המצרי אמר ל"וול סטריט ג'ורנל" כי חברת יוניון פנוסה הספרדית שחתומה על מזכר עם השותפות במאגר תמר, תידרש לבטל תלונתה הבינלאומית נגד ממשלת מצרים, כתנאי ליבוא מישראל

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

שר הנפט המצרי, שריף איסמעיל, אמר כי ארצו תסכים לייבא גז טבעי מישראל אם המחיר יהיה מתאים ובתנאי שחברת יוניון פנוסה הספרדית - החתומה על מזכר הבנות עם השותפות במאגר תמר - תבטל תלונה בינלאומית שהגישה נגד ממשלת מצרים.

איסמעיל אמר בראיון לעיתון "וול סטריט ג'ורנל" שפורסם אתמול כי כל הסכם ליבוא גז מישראל יצטרך להיות מתומחר באופן שיתרום לכלכלת מצרים. כמו כן אמר כי תנאי ליבוא גז יהיה ביטול תלונה נגד ממשלת מצרים שהגישה יוניון פנוסה (Union Fenosa Gas) בשנת 2013 ללשכת המסחר הבינלאומית (ICC), בטענה שמצרים הפרה חוזים הנוגעים לאספקת גז על ידי ממשלת מצרים למתקני ההנזלה של יוניון במדינה.

"נאשר את הסכם הגז אם הוא יעמוד בביקוש המקומי, יציע ערך גבוה עבור כלכלת מצרים ובתנאי שתהליך הבוררות עם אחת החברות ייפתר", אמר איסמעיל בראיון לג'ורנל.

יוניון פנוסה והשותפות במאגר תמר חתמו בשנה שעברה על מזכר בו נקבע כי השותפות בתמר יספקו ליוניון כ-2.5 BCF גז טבעי לתקופה של 15 שנים. הגז יועד להפעלת מתקני ההנזלה של יוניון על אדמת מצרים.

צילום: בלומברג

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ