פערי השכר בין מנהלים לעובדיהם בכל העולם ממשיכים להתרחב

הפערים התרחבו באופן החד ביותר בצפון אמריקה ואסיה, לפי מחקר חדש של חברת הייעוץ היי גרופ

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

פערי השכר בין מנהלי חברות לבין עובדיהם התרחבו בעולם כולו מאז המשבר הפיננסי של 2008, כך לפי מחקר חדש של חברת הייעוץ היי גרופ (Hay).

המחקר שערכה היי גרופ באמצעות ניתוח של מאגרי נתוני שכר שבידיה מצא כי פער השכר בין פקידים ועובדים במשרות בדרג הנמוך לבין ההנהלה הבכירה גדל ברוב המדינות בעולם. היי גרופ בדקה 24 אלף חברות ב-110 מדינות.

בצפון אמריקה ובאסיה התרחבו הפערים באופן חד יותר מאשר באירופה, לפי המחקר. בצפון אמריקה, למשל, גדל הפער ב-7.2% בין 2008 ל-2014, בעוד שבאסיה הוא זינק ב-12.5%. אירופה חוותה את ההתרחבות הקטנה ביותר בפער, של 2.2%, בין היתר כי מאז המשבר הציג האיחוד האירופי מגבלות על שכר הבנקאים.

צילום: אי־פי

בהיי גרופ ייחסו את התרחבות הפערים לאוטומציה שעברו משרות רבות בדרג נמוך, או העברתן למדינות שבהן השכר נמוך. צעדים כאלה לקיצוץ עלויות הגבירו את התחרות על המשרות הנותרות, מה ששמר על שכר נמוך. שכר הבכירים, לעומת זאת, גדל בינתיים, משום שהוא משקף את האחריות הגדולה והעבודה המורכבת יותר, לפי היי גרופ.

השכר בעולם צפוי לעלות בממוצע ב-5.4% ב-2015, לפי תחזית היי גרופ, וזאת לעומת עליה של 5.2% ב-2014. אך הממוצע הזה מסווה האטה בשווקים מתעוררים כמו ברזיל, רוסיה ואוקראינה, שבהם העובדים צפויים לסבול מקיצוצי שכר של 0.4%, 0.7% ו-3.9% בהתאמה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker