העורכת שנחשדה בפריצה לטלפונים חוזרת לעבוד אצל מרדוק

רבקה ברוקס, שהיתה עורכת "ניוז אוף דה וורלד", צפויה לעמוד בראש חטיבה דיגיטלית של ענקית המדיה ניוז קורפ של רופרט מרדוק

לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס
לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

רבקה ברוקס, לשעבר ראש הזרוע הבריטית של רופרט מרדוק, שזוכתה בשנה שעברה מאישומים הקשורים לשערוריית הפריצה לטלפונים סלולריים, צפויה לשוב לעבודה בניוז קורפ ולהתמקד בפרויקטים חדשים למדיה דיגיטלית וחברתית – כך טענו גורמים עם ידע בנושא תוכניות החברה.

ברוקס צפויה לקבל תפקיד ניהולי שבו היא תנסה להרחיב את הנוכחות הדיגיטלית של ניוז קורפ, בעיקר בתחום של מעורבות גולשים ומדיה חברתית. התפקיד יכלול עבודה מול חברת סטוריפול שעוקבת אחרי הפעילות ברשתות חברתיות כדי למצוא חומרים חדשותיים. סטוריפול נרכשה על ידי ניוז קורפ ב2013.

שני גורמים המקורבים לתוכניות הפנימיות אמרו כי ברוקס עדיין לא חתמה על חוזה העבודה וכי התפקיד הסופי שלה עדיין לא גובש. סביר להניח שהיא תעבוד מבריטניה, אבל היא לא תעבוד מהמטה של חברת הבת של ניוז קורפ בבריטניה, ניוז UK.

רבקה ברוקסצילום: רויטרס

ביום ראשון דווח ב"מייל" שהיא תחפש עבור מרדוק חברות בניו יורק שיוכל לרכוש בתחום האינטרנט. מוקדם יותר דווח ב"פיינשל טיימס" כי היא תנהל את סטוריפול.

ברוקס זוכתה משערוריית הפריצה לטלפונים ביוני ושלושה אחרים הורשעו בפרשה. בסתיו היא נצפתה במטה ניוז קורפ בניו יורק ובארוחת צהריים עם מרדוק בפארק סלופ. אז הגיבו בניוז קורפ להשערות כי היא חוזרת לחברה ואמרו כי היא "נפגשה שוב עם חברים וערכה פגישות עם אנשי עסקים תוך כדי שהיא שוקלת את עתידה".

מאז בחנה ברוקס כמה אפשרויות כדי להתחיל מחדש את הקריירה שלה שנראתה כאילו קרסה בעקבות האישומים על מעורבות בפריצה לתיבות קוליות של דמויות ציבוריות. בבריטניה היא נודעה בזכות העלייה המטאורית שלה מתפקיד של מזכירה למלכת הטבלואידים כעורכת של "ניוז אוף דה וורלד" ו"הסאן" ובקשריה עם הצמרת הפוליטית כמו ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון.

נציג מטעם ניוז קורפ סירב להגיב.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ