העירייה קיצרה את האור הצהוב ברמזור כדי לנפח הכנסות

קיצור האור ברמזורים בשיקגו עלול לעלות לראש העיר רם עמנואל בכיסאו אחרי שנמצא שמערכת הרמזורים בעיר לא פועלת בהתאם לתקן האמריקאי

ישראל פישר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים17
ישראל פישר

ב-7 באפריל ייערך בשיקגו הסיבוב השני בבחירות לראשות העיר בין רם עמנואל  לחזוס גרסיה, והתושבים בעיר עסוקים בימים האחרונים בשאלה אם העירייה מנסה להגדיל את ההכנסות שלה על ידי חלוקת קנסות מוגברת בעזרת קיצור האור הצהוב ברמזורים.

תוכנית מצלמות הבטיחות בשיקגו הצליחה להכניס לקופת העירייה 500 מיליון דולר מאז 2003. בעיר מותקנות 174 מצלמות רמזור ועוד 144 מצלמות מהירות ליד בתי ספר. סקר שערך "שיקגו טריביון" באוגוסט האחרון מצא כי שני שלישים מתושבי שיקגו חושבים שמצלמות המהירות בעיר הן רעיון רע. ובקיץ האחרון החלו המצלמות בעיר למשוך תשומת לב מוגברת אחרי שנרשם זינוק פתאומי ולא מוסבר בקנסות שנשלחו לתושבים.

בדיקה שערכה תקשורת מקומית מצאה הסבר אפשרי לגידול הפתאומי בקנסות: האור הצהוב ברמזור קוצר בכמה חלקיקי שנייה. לכן, מספר הנהגים שמצולמים כשהם בתוך צומת באור אדום עלה - והם משלמים את המחיר.

הרמזור יפיל את ראש העיר?צילום: REUTERS

אתר האינטרנט FiveThirtyEight ערך חישוב של השינויים במשך האור הצהוב והתייחס לזמן הנדרש לעצירת מכונית כשמופיע אור צהוב, אך בחישוב שהוא ערך נמצא כי בעירייה לא מאמצת את הסטנדרטים של משרד התחבורה האמריקאית לגבי זמן עצירת המכונית, וכך האור הצהוב ברמזורים בשיקגו קצר יותר בכמה חלקיקי שנייה – אבל זה מספיק כדי לתפוס עוד נהגים.

עוד נמצא כי עיריית שיקגו התייחסה בחישוב הזמן הדרוש של האור הצהוב ברמזורים למהירות המותרת בכביש הנסיעה, אבל מוסדות הבטיחות הלאומיים בארה"ב משתמשים בנוסחה שלהם במהירות גבוהה בכ-8 קמ"ש מהמהירות המותרת כדי להיות נאמנים יותר למציאות שבה נהגים נוסעים במהירות גבוהה מעט מהמותר – ועדיין לא מקבלים על כך קנס.

בבדיקה שערך האתר נמצא כי בכבישים שבהם המהירות המותרת היא 40 קמ"ש, זמן האור הצהוב ברמזורים בשיקגו הוא 2.6 שניות. אם היו מתכנני התנועה בשיקגו משתמשים בסטנדרטים של משרד התחבורה האמריקאי, זמן האור הצהוב היה צריך להיות 3 שניות, ואם הם היו מחשבים גם את המהירות המותרת בתוספת 8 קמ"ש, זמן מופע האור הצהוב צריך היה להיות 3.2 שניות. זו רק דוגמה אחת, אבל בדיקה שערכו בעיר מצאה כי פערים בזמן מופע האור הצהוב נרשמו בכל מערכת הרמזורים.

שיקגוצילום: רויטרס

אבל זו לא השיטה היחידה שבה נוקטת שיקגו כדי לאכוף את התנועה בעיר, שכמה תושבים מגדירים זאת באופן מוגזם. מצלמות הרמזור נוהגות ברוב הערים להתחיל לצלם את הנהגים שנמצאים בצומת באור אדום בשיהוי מסוים כדי לאפשר להם לסיים את חציית הצמות. בעוד שבניו יורק זמן השיהוי הוא 0.3 שניות, בשיקגו הוא 0.1 שניות בלבד.

טענה נוספת שמעלים תושבי העיר שיקגו נוגעת לבעיות בטיחותיות שקשורות בקיצור האור הצהוב ברמזור. על פי בדיקות מדעיות שנערכו, אור צהוב קצר ברמזור עשוי לעודד בלימות פתע בצמתים, במקום עצירה הדרגתית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker