החברה שניצחה את אפל במשפט הפטנטים תובעת שוב

סמארטפלאש תקבל מאפל חצי מיליארד דולר בגין הפרת פטנטים, כעת היא הגישה תביעה נוספת בגין הפרה של אותם פטנטים במכשירים החדשים של אפל

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים1
לוגו רויטרס
רויטרס

אחרי שנפסק באחרונה כי אפל תשלם 532.9 מיליון דולר לחברה טקסנית, היא מגישה תביעה נוספת נגד ענקית הטכנולוגיה, הפעם בגין שימוש באותם פטנטים במכשירים שהוצגו אחרי שהתביעה המקורית הוגשה.

סמארטפלאש מעוניינת לאלץ את אפל לשלם עבור שימוש בפטנטים שלה ללא אישור במכשירים שלא נכללו בתביעה הקודמת, כמו אייפון 6, אייפון 6 פלוס ואייפד אייר 2. במשפט הקודם דנו במכשירים ישנים יותר של אפל.

ביום שלישי פסקו מושבעים בבית משפט פדרלי בטיילר, טקסס כי אפל הפרה בזדון שלושה פטנטים של סמארטפלאש בשימוש בתוכנת אייטיונס. הפטנטים קשורים לגישה ולאחסון שירים, משחקים וקטעי וידאו שהורדו.

צילום: רויטרס

התביעה החדשה הוגשה ביום רביעי באותו בית משפט בטיילר, שם שוכן המטה של סמארטפלאש ובשנים האחרונות נהפך למוקד לדיוני פטנטים. הרישיונות לפטנטים רשומים על שם סמארטפלאש, אך היא לא מייצרת אותם בעצמה.

בראד קאדוול, עורך הדין מטעם סמארטפלאש אמר כי "סמארטפלאש הגישה את התלונה בהתייחסה למכשירים שלא נכללו בהליכים הקודמים. אפל לא יכולה לטעון שלא היה ידוע לה לגבי הפטנטים האלה או שהיא לא הבינה כי היא מפירה אותם. חבר מושבעים נכבד כבר דחה את הטענות האלה".

לא ניתן היה לקבל תגובה באופן מיידי מנציגי אפל. אפל אמרה אחרי הפסיקה ביום שלישי כי היא תערער על גזר הדין וכי התוצאה מראה שיש סיבה נוספת לערוך רפורמות בשיטות הפטנטים כדי להוריד את הרצון של חברות המתפרנסות מתמלוגי פטנטים ולא על מוצרים להגיש תביעות.

על פי התביעה החדשה אפל הפרה לכאורה את אותם פטנטים שבהם דנו במשפט הקודם ביחד עם ארבעה פטנטים נוספים. שלושה מהפטנטים הנוספים נכללו בתביעה ישנה נגד אפל והושמטו מאוחר יותר.

סמארטפלאש הגישה גם תביעות בגין הפרת פטנטים נגד סמסונג, גוגל ואמזון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker