פייסבוק תנסה למנוע התאבדויות ולהפנות משתמשים לקבלת סיוע

פייסבוק השיקה בארה"ב כלי דיווח חדש שמאפשר למשתמשים לדווח כי תוכן שהעלו חבריהם נמצאים במצוקה נפשית ועשויים להתאבד

גרדיאן
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גרדיאן
סוכנויות הידיעות

פייסבוק השיקה כלים חדשים בארה"ב שמכוונים לסייע במניעת התאבדויות ויאפשרו למשתמשים לדווח על תוכן ולעודד משתמשים בסיכון לקבל עזרה. בשלב הראשון יושק השירות בארה"ב ובהמשך במדינות נוספות.

כלי הסיוע החדש מוטמע על אפשרויות הדיווח שהושקו ב-2011 שהעבירו פרטים על משתמשים לרשות הלאומית בארה"ב למלחמה בהתאבדויות ולארגון מקביל בבריטניה. היוזמה החדשה כוללת צוות מיומן יותר והועברו לצורך כך משאבים רבים יותר כדי לסייע למי שעלול לפגוע בעצמו.

אחרי שיבחנו בפייסבוק את הדיווח ויאשרו כי הוא מכיל תוכן שעשוי להצביע את מחשבות אובדניות, פייסבוק תשלח למשתמש הודעה שתטען כי חבר שלו מעוניין לסייע לו ויציעו לו מקורות תמיכה למניעת התאבדויות. כך פייסבוק תעודד את המשתמש הפגיע ליצור קשר עם הרשות הלאומית למניעת התאבדויות בארה"ב, להיעזר בחבריו או לקבל סיוע נפשי מארגונים אמריקאיים שעובדים בשיתוף פעולה עם פייסבוק.

פייסבוקצילום: רויטרס

הכלי החדש יאפשר למשתמש שדיווח על התוכן גישה למקורות תמיכה כדי שיוכל לסייע לחברות. ואולם בפייסבוק מדגישים גם כי לא לחכות רק עד שהם יטפלו באיום ההתאבדות. "אם מישהו רואה בפייסבוק איום התאבדות ישיר, אנחנו מבקשים שיצרו קשר עם שירותי החירום המקומיים באופן מיידי", אמרו רוב בויל וניקול סטאובלי מפייסבוק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker