מתכננים לנסוע לאולימפיאדה בריו? כך תוכלו ללון בעיר בזול

Airbnb עשויה לקבל חוזה לאספקת חדרים במהלך המשחקים בריו; אם זה יקרה, תהיה זו הפעם הראשונה שבה אירוע ספורט גדול נעזר בתושביה לפתרונות לינה

לוגו רויטרס
רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לוגו רויטרס
רויטרס

שירות שיתוף הדירות Airbnb הוא אחד מבין שלוש חברות שנשקלות כאפשרות לאספקת חדרים נוספים למשחקים האולימפיים של קיץ 2016 בריו דה ז'ניירו, היות שהעיר מתקשה לעמוד בביקוש לחדרים מצד אוהדים וספורטאים, כך אמרו לרויטרס מקורות מקורבים לעניין.

חוזה אולימפי יהיה צעד משמעותי שייתן חותמת של אישור הממסד ל-Airbnb, אשר מאפשרת לבעלי דירות להשכיר אותן על בסיס זמני. החברה נהפכה לאחד הסטארט-אפים המצליחים ביותר בעמק הסיליקון בחמש השנים שחלפו מאז שנוסדה, ושוויה מוערך . זו גם תהיה הפעם הראשונה שבה אירוע ספורט גדול פונה לציבור לפיתרון כדי לעזור לו לעמוד בביקוש לחדרים. לשם השוואה, במהלך המשחקים האולימפיים בלונדון ב-2012, איימה העירייה על בעלי בתים בקנסות אם ישכירו דירות על בסיס זמני.

לינה היא אחת הבעיות שמדאיגה את הוועד האולימפי הבינלאומי לקראת המשחקים האולימפיים בריו. במסיבת עיתונאים שנערכה אתמול בריו אמר קרלוס נוזמן, נשיא הוועדה המקומית המארגנת את המשחקים, כי בריו יש כבר 36 אלף חדרים מתוך 40 אלף שלהם היא זקוקה עבור המשחקים. עם זאת, הוא הוסיף כי הוועדה פועלת להשגת פיתרונות נוספים.

Airbnb יכולה לסייע לתיירים המגיעים לריו בזמן המשחקים למצוא פיתרונות לינה זולים יותר מבתי המלון, שמחיריהם בדרך כלל עולים בתקופה זו. גביע העולם בכדורגל שנערך בברזיל ב-2014 ספג ביקורת על המחירים היקרים של בתי המלון, במיוחד בריו, שבה נערך הגמר.

צילום: בלומברג

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker