לאחר שהוציא 32 מיליארד ד' תוך שנה: פטריק דרהי מתכנן רכישות עוד יותר גדולות

המנכ"ל של אלטיס הנמצאת בשליטת המיליארדר היהודי-צרפתי שבשליטתו גם HOT הישראלית: "נמשיך במה שעשינו בשנים האחרונות - רק בסדר גודל גדול יותר"

סוכנויות הידיעות
סוכנויות הידיעות

לאחר שהוציאה יותר מ-28 מיליארד יורו (כ-32 מיליארד דולר) על רכישות ב-12 החודשים החולפים, חברת הטלקום אלטיס שבשליטת המיליארדר היהודי-צרפתי, פטריק דרהי - בעל השליטה בחברת HOT הישראלית - מחפשת יעדי השתלטות גדולים עוד יותר מאלו שרכשה עד כה, אמר מנכ"ל החברה, דקסטר גואי, בראיון לעיתון "פייננשל טיימס".

לדברי גואי, אלטיס מתכוונת להמשיך להתרחב במהירות תוך ניצול עלויות המימון הנמוכות כדי לקרוא תגר על חברות הטלקום הוותיקות של אירופה. "אנו מאמינים שכל שוק הטלקום באירופה עתיד לעבור שלב מואץ של קונסולידציה בשירותי מובייל וקווי, במיוחד בקרב מפעילות סלולר", אמר גואי לטיימס.

"אלטיס רואה צינור הזדמנויות שיאפשר להמשיך במה שעשינו בשנים האחרונות, רק בסדר גודל גדול יותר", הוסיף.  

בשנה החולפת רכשה אלטיס את חברת פורטוגל טלקום תמורת 7.4 מיליארד יורו, ורכשה את SFR, חברת הסלולר השנייה בגודלה בצרפת, תמורת 17 מיליארד יורו.

פטריק דרהיצילום: רויטרס

דרהי, המחזיק בקרוב ל-60% ממניות אלטיס ההולנדית, היה בין חמשת המיליארדרים שהונם האישי רשם את הזינוק החד ביותר בשנת 2014, לפי חברת הייעוץ Wealth-X. הונו האישי של דרהי גדל בשנה שעברה ב-5.1 מיליארד דולר ל-12.9 מיליארד דולר - זינוק של 65%.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ