איך להעלות מסים על העשירים ועדיין להישאר תחרותיים

סינגפור מעלה את המס על מדרגת המס העליונה של ב-2%, אך עם 22%, זהו עדיין אחד השיעורים הנמוכים בעולם

לוגו בלומברג
בלומברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
לוגו בלומברג
בלומברג

סינגפור מעלה את המס השולי על מדרגת המס העליונה מ-20% ל-22%, הודיע שר האוצר בנאום על התקציב החדש שלו אתמול. זוהי העלאת המס הראשונה זה עשורים, ותיכנס לתוקף ב-2017. שיעור המס יחול על מי שהכנסותיהם גבוהות מ-320 אלף דולר סינגפורי (235 אלף דולר) בשנה, ויכלול שינויים קטנים נוספים עבור 5 המאיונים העליונים. העלאת המסים נועדה לממן הגדלת שירותי הרווחה וקצבאות הזקנה, לדברי הממשל.

העלאת המס מפתיעה, אך שיעור המס בסינגפור עודנו מהנמוכים בעולם. שיעור המס על המדרגה העליונה בפינלנד ובפן, למשל, הוא כ-50%. שיעור המס על המדרגה העליונה ב-OECD בממוצע הוא קצת יותר מ-40%. הממוצע באסיה הוא קצת מעל 25%.

העלאת המס "אינה צפויה לגרום להשפעה חמורה על יכולתה של סינגפור למשוך עשירים לעבור, לעבוד ולחיות בסינגפור", אמר אלן לאו, שותף בחברת ראיית החשבון KPMG בסינגפור. "המדינה ממשיכה להיות מושכת הודות לתדמיתה הנקייה, הבטחון הגבוה, רמת החיים הטובה והמערכת המריטוקרטית שלה".

סינגפור לא מקלה ראש בתחרותיות המס שלה, אמר שר האוצר, תרמן שנמוגרטנם. זה בולט גם בשיעור מס החברות, מהנמוכים בעולם. לעומת כ-40% בארה"ב, וכמעט 25% בממוצע ב-OECD, מס החברות בסינגפור הוא 17%. באירלנד, המפורסמת בשיעור מס החברות הנמוך שלה, גובהו 12.5%.

נדל"ן בחו"ל. הייתכן כי לחברה הישראלית יש מרכיב סודי אשר מעניק לה גישה לנכסים בזול?
נדל"ן בחו"ל. הייתכן כי לחברה הישראלית יש מרכיב סודי אשר מעניק לה גישה לנכסים בזול?צילום: Bloomberg

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker