הישראלי לשעבר שניפץ את השיא של קיקסטארטר: 8.8 מיליון דולר ל"חתולים מתפוצצים"

מפתח המשחקים אילן לי ביקש לגייס 10,000 דולר למשחק קלפים - אך הצליח לגייס פי 878 הודות למספר שיא של 219 אלף תומכים

סוכנויות הידיעות

קמפיין מימון ההמונים של משחק הקלפים "חתולים מתפוצצים" (Exploding Kittens) שהוביל מפתח המשחקים הישראלי לשעבר, אילן לי, ניפץ את השיא של קיקסטארטר למספר התומכים הגדול מעולם שהשיג קמפיין באתר.

עם סגירת הקמפיין הגיוס היום, 219,382 בני אדם הסכימו לתמוך בפרויקט - מספר גדול כפליים מהשיא הקודם שבו החזיק קמפיין "קשת הקריאה" (Reading Rainbow) למימון תוכנית לעידוד קריאה בקרב ילדים שנערך בשנה שעברה.    

לי, אשר שימש בעבר המעצב הראשי של חטיבת משחקי Xbox של מיקרוסופט ומתגורר כיום בלוס אנג'לס, השיק את הקמפיין בקיקסטארטר לפני כחודש וביקש לגייס סכום של 10,000 דולר בתוך פרק זמן של 30 ימים. "חתולים מתפוצצים" הפך מיד ללהיט, והסכום המבוקש גויס בתוך שמונה דקות בלבד. בתוך יממה מהשקת הקמפיין כבר תפח הסכום שגויס לשני מיליון דולר, ועם סיום הקמפיין היום הגיע הסכום הכולל שגויס ל-8,782,571 דולרים - פי 878 מהסכום המקורי שביקש לגייס.

לי יצר את "חתולים מתפוצצים" - שכבר הוכתר בתקשורת בתור רולטה רוסית במשחק קלפים - יחד עם יוצר קומיקס הרשת הפופולרי The Oatmeal, מתיו אינמן, ומפתח המשחקים שיין סמול. במשחק, כל שחקן לוקח בתורו קלף מהחבילה עד שמישהו נוטל קלף של חתול מתפוצץ. מי שקיבל חתול מתפוצץ יוצא מהמשחק. עם זאת, ישנם גם קלפים רבים אחרים שמאפשרים לשחקן לנטרל חתולים מתפוצצים באמצעות קרן לייזר, כריך קטניפ וכן קלפי חתולים אחרים שמציעים מגוון יתרונות למחזיקים בהם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker