דיויד נאג'י

"אנחנו לא יכולים לנצח במלחמה הזאת על ידי הרג. אנחנו לא יכולים להרוג את דרכנו החוצה מהמלחמה הזאת. אנחנו צריכים, בטווח הבינוני-ארוך, לטפל בגורמים הבסיסיים המובילים בני אדם להצטרף לקבוצות מעין אלו - כמו מחסור בהזדמנויות תעסוקה", כך אמרה סגנית דוברת מחלקת המדינה של ארה"ב, מארי הארף, שהתראיינה שלשום (ג') לתוכנית "הארדבול" של רשת MSNBC.

עוד אמרה הארף, שהתייחסה למלחמה שמנהלת ארה"ב יחד עם קואליציה בינלאומית נגד דאעש, כי "אנחנו הורגים רבים מהם ואנחנו נמשיך להרוג עוד". אלא שההערה שנצרבה בזיכרון של גולשים רבים, שהחליטו להתבדח על חשבונה של הארף, היא זו הנוגעת ל"הזדמנויות תעסוקה".

את הקטע מתוך הראיון ניתן לראות כאן:

בעקבות הערות הגולשים, החליטה הארף להתראין שוב, הפעם בתוכנית "חדר מצב" ב-CNN, והסבירה שוב כי "בטווח הארוך, עלינו להילחם בתנאים שמובילים לקיצוניות". עוד הוסיפה כי "ייתכן שהטענה שלי מורכבת מדי לחלק מהאנשים, כפי שנכחתי לדעת ב-24 שעות האחרונות".

לאחר שנשאלה על האופן שבו היא מתמודדת עם הביקורות, ענתה הארף כי היא "לא קוראת אותן". למרות זאת, הארף שיגרה מספר ציוצי תגובה בהם הזכירה כי אחרים, בהם הנשיא לשעבר בוש ומזכיר המדינה לשעבר קולין פאוול, טענו דברים דומים.

ראיון התגובה של הארף:

אתמול הארף התראיינה שוב כדי לנסות להבהיר את עמדתה, אך נראה ששוב הסתבכה כשביקשה להדגים כי הטרור הוא איום עולמי. הארף טענה כי "לא מדובר באיום רק במקום אחד. אם תסתכל על 'צבא ההתנגדות של האל' (קבוצת טרור נוצרית שפעלה בצפון אוגדנה ודרום סודן בהובלת ג'וזף קוני - ד"ן) וג'וזף קוני, אנשים כבר לא נוהגים לדבר על כך, אבל זו מיליציה נוצרית". פרשנים שונים ביקרו אמירה זו וציינו כי ארגון זה, שדובר עליו רבות במסגרת הקמפיין הוויראלי "קוני 2012", כבר לא מהווה איום כפי שהיווה בעבר וגם בשיאו לא הגיע למימדי האיום שמהווה דאעש כיום.

הארף מסבירה את עמדתה שוב:

קצת מהביקורות על הארף בטוויטר:

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker