וול-מארט מתקפלת: הודיעה על העלאת שכרם של 500 אלף עובדים

ענקית הקמעונות האמריקאית תעלה את שכר עובדים לפי תעריף שעתי ל-10 דולר לשעה תוך שנה■ המניה נופלת ב-3%

בלומברג
סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בלומברג
סוכנויות הידיעות

ענקית הקמעונאות האמריקאית וול מארט, הנתונה זה שנים לביקורת בגלל השכר הנמוך של עובדיה, הודיעה היום כי החל מאפריל תתחיל לשלם לכל עובדיה שכר לפי תעריף שעתי של לפחות תשעה דולרים לשעה - 1.75 דולרים יותר משכר המינימום בארה"ב. החל מפברואר 2016 תשלם החברה שכר של לפחות 10 דולרים לשעה.

כתוצאה מכך עתידים ליהנות מהעלאות שכר כ-500 אלף עובדים במשרה מלאה ובמשרה חלקית של וול-מארט בארה"ב, או כ-40% מכוח העבודה של החברה בארה"ב המונה כ-1.3 מיליון עובדים. עם זאת, השכר המשופר עודנו נמוך באופן ניכר מדרישות ארגוני העובדים של וול-מארט, הדורשים שכר שעתי של פחות 15 דולרים.

וול-מארט, המעסיק הפרטי הגדול ביותר בארה"ב, סופגת זה שנים ביקורת על מדיניות התעסוקה שלה. עובדי החברה ערכו הפגנות למען שיפור תנאי העסקתם ושכרם ב"יום שישי השחור" האחרון, אחד מימי הקניות העמוסים ביותר של השנה. ענקית הקמעונאות גם הפכה למשא ללעג בעקבות דיווחים כי אחד מסניפיה במדינת אוהיו ערך גיוס תרומות מזון בקרב העובדים למען עובדים אחרים.

"שינויים אלו יעניקו לעובדינו בארה"ב הזדמנות להשתכר יותר ולהתקדם בקריירות שלהם", אמר מנכ"ל וול-מארט, דאג מקמילון, בהודעה שפירסמה החברה. "אנחנו נוקטים בגישה מקיפה שתהיה בת-קיימא בטווח הארוך", הוסיף. העלאת השכר לעובדים צפויה להגדיל את הוצאות השכר של וול-מארט השנה ביותר ממיליארד דולר, ציינה החברה.

צילום: רויטרס

וול-מארט דיווחה היום על רווח גבוה מהצפוי ברבעון הרביעי של 2014 לאחר שהמשך התאוששות כלכלת ארה"ב והוזלת מחירי הדלק הביאו לגידול במספר הקונים בחנויות החברה במהלך תקופת החגים. בניכוי סעיפים חד פעמיים רשמה וול-מארט רווח רבעוני של 1.61 דולר למניה - מעל לתחזית האנליסטים לרווח של 1.54 דולר למניה. המכירות של חנויות וול-מארט בארה"ב הפתוחות לפחות שנה - הנחשבות למדד חשוב למצב עסקי החברה - גדלו ב-1.5% ברבעון הרביעי.

עם זאת, החברה הורידה את תחזית הרווח והמכירות לשנת הכספים שתסתיים בינואר 2016 על רקע התחזקות הדולר, וצופה כעת צמיחה של 1%-2% במכירות לעומת תחזית קודמת לגידול של 2%-4%, ורווח של 4.7-5.05 דולר למניה - פחות מתחזית האנליסטים לרווח של 5.19 דולר למניה.

מניית וול-מארט נופלת בכ-3% במסחר בוול סטריט, ושווי השוק של החברה נחתך ביותר משמונה מיליארד דולר לפחות מ-270 מיליארד דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker