האם לנובו מוכרת מחשבים שמותקן בהם וירוס?

ענקית המחשוב סופגת ביקורת על תוכנה שמותקנת באופן אוטומטי במחשבים הניידים שהיא מוכרת ואשר שותלת פרסומות לא רצויות בדפדפן ומסכנת מידע רגיש

סוכנויות הידיעות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סוכנויות הידיעות

ענקית המחשוב לנובו מתמודדת היום עם ביקורת בעקבות דיווחים כי במחשבים ניידים שהיא מוכרת מותקנת תוכנה זדונית.

התוכנה נקראת סופרפיש (Superfish) ומתארת את עצמה כ"טכנולוגיה שמסייעת למשתמשים למצוא ולגלות מוצרים ויזואלית, מנתחת באופן מיידי תמונות ברשת ומציגה מוצרים דומים במחירים נמוכים יותר". אולם האתר The Next Web מדווח כי בפועל היא שותלת פרסומות פולשניות ולא רצויות בעמודים כמו גוגל. התוכנה מותקנת מראש במחשבים הניידים, כך שלקוחות שקונים את המחשבים האלה משתמשים בה מבלי להיות מודעים לכך.

אבל לפי דיווחים אחרים, הנזק של סופרפיש לא מסתכם רק בפרסומות טורדניות. התוכנה עלולה גם לבצע גם מתקפה המכונה "האדם שבאמצע" (man in the middle) – היא מתחזה לאתר מאובטח כדי שיתאפשר לה להציג פרסומות, ובכך מסכנת מידע רגיש של משתמשי המחשבים, כמו סיסמאות ופרטי חשבון בנק. לפי האתר רג'יסטר, כעשר תוכנות אנטי-וירוס מציינות את סופרפיש כתוכנה לא רצויה, תוכנת פרסומות או סוס טרויאני.

לנובו פרסמה בתגובה הודעה: "בגלל בעיות מסוימות בתוסף הדפדפן סופרפיש ויז'ואל דיסקברי, הסרנו באופן זמני את סופרפיש מהמערכות שלנו ללקוחות עד שבסופרפיש יטפלו בבעיות האלה. עבור המכשירים שכבר נמצאים בשוק, ביקשנו מסופרפיש עדכון אוטומטי שיתקן את הבעיות".  בחברה ביקשו להבהיר כי "סופרפיש מגיעה עם מוצרים של לנובו לצרכנים וזו טכנולוגיה שעוזרת למשתמשים למצוא ולגלות מוצרים בצורה ויזואלית". בהודעה הוסיפו כי "הטכנולוגיה של סופרפיש מבוססת על תכנים או תמונות ולא על התנהגות. היא לא עוקבת אחר התנהגות המשתמשים, ולא מתעדת מידע על משתמשים. בשימוש הראשון בסופרפיש המשתמש רואה את תנאי השימוש, ויש לו אפשרות לא לקבל אותם ולנטרל את התוכנה". 

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker